W trakcie spotkania z inwestorami, zorganizowanego w związku z publikacją najnowszego raportu finansowego, EA ujawniło prognozy dotyczące sprzedaży Anthem, czyli nowego projektu studia BioWare.

Koncern uważa, że do końca bieżącego roku fiskalnego - 31 marca - nastawiona na sieciową rozgrywkę produkcja powinna znaleźć od 5 do 6 milionów nabywców. Wydawca wierzy więc, że wspomniany wynik strzelanka osiągnie w sześć tygodni od premiery.

Dyrektor generalny EA - Andrew Wilson - stwierdził, że dzięki przeprowadzonym niedawno testom wersji demo gracze uświadomili sobie, że tytuł „nie przypomina żadnej innej gry” dostępnej na rynku (dzięki, GamesIndustry).

anthem_sprzedaz_prognozy
EA ma duże oczekiwania względem Anthem

- Sądzimy, że istnieje duża szansa, by produkcja sprzedawała się dobrze nie tylko w tym roku, ale i w dłuższym okresie. Zwłaszcza, że zamierzamy dodawać kolejne treści w ramach planu rozwoju projektu w formie usługi - zaznaczył menedżer.

Zobacz: Anthem - premiera i najważniejsze informacje

EA wiąże duże nadzieje z tytułem studia BioWare. Koncern liczy, że gra - wraz z wydanym w poniedziałek Apex Legends - pozwoli zwiększyć dochody po minionym kwartale fiskalnym, który firma nie ukrywa, że był „trudny”.

Anthem zadebiutuje 22 lutego na PC, PS4 i Xbox One. To kooperacyjna strzelanka, w której gracze wcielają się w pilotów tak zwanych javelinów, a więc zaawansowanych kostiumów bojowych wyposażonych w unikalne zdolności.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki