Przedstawiciele firmy Ubisoft poinformowali, że w dniach 12-14 kwietnia odbędą się otwarte testy Anno 1800 - przygotowywanej przez studio Blue Byte kolejnej odsłony cyklu strategii ekonomicznych.

To oznacza, że beta zostanie zorganizowana tuż przed premierą pełnej wersji gry. Podkreślono, że z produkcją zapoznają się wszyscy zainteresowani - wystarczy pobrać pliki stosownego klienta tytułu.

Na razie nie ujawniono szczegółów na temat treści, które sprawdzą gracze. Deweloperzy obiecują jednak, że pojawią się elementy, które były niedostępne w zakończonych niedawno zamkniętych testach.

Seria po latach wraca do przeszłości - strategia pozwoli sprawdzić umiejętności podczas wielkiej rewolucji przemysłowej, gdzie ważną rolę odgrywają industrializacja, odkrycia naukowe i geograficzne, a także dyplomacja.

Pełna wersja Anno 1800 zadebiutuje 16 kwietnia na PC. „W czasach bardzo trudnych dla gatunku, wydaje się, że gra ma potencjał, by na dłużej zatrzymać graczy przed monitorem” - przekonuje Marcin we wrażeniach z tytułu.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki