Twórca Metro Exodus: jeśli zbojkotujecie grę w sklepie Epic, kolejna część nie zadebiutuje na PC

Wydawca komentuje wypowiedź.

Na rosyjskim forum Gameru jeden z deweloperów odpowiedzialnych za Metro Exodus odniósł się do krytycznej reakcji graczy w związku z decyzją wydawcy o rocznej wyłączności tytułu dla sklepu Epic. Na wypowiedź zareagowało samo Deep Silver.

„Dla części osób nasza praca nie jest nawet warta kilku minut, by zainstalować program” - napisał twórca. „Jeżeli gracze komputerowi zbojkotują Metro Exodus, kolejna część na pewno nie pojawi się na PC” - dodał (dzięki, PC Gamer).

Do publikacji odniosło się w mediach społecznościowych Deep Silver. Przedstawiciele firmy tłumaczą, że zdanie jednego z deweloperów to tylko indywidualna opinia, a wersja PC pozostanie w centrum zainteresowania wydawcy.

met2
Wydawca uspokoił graczy PC

„Niedawne komentarze członka 4A Games nie odzwierciedlają podejścia Deep Silver oraz 4A Games do przyszłości marki. Mają natomiast związek z uczuciem rozczarowania pełnego pasji dewelopera, który zobaczył, jak biznesowa decyzja wydawcy, nad którą nie miał kontroli, spotyka się z kontrowersyjnym odbiorem społeczności” - napisano w komunikacie.

„Przyszłość strategii wydawniczej serii Metro leży w rękach Koch Media i Deep Silver. Nasza decyzja odnośnie partnerstwa z Epic Games była oparta na planie inwestycji w przyszłość serii i naszych deweloperów z 4A Games. Chcemy kontynuować ten cykl, a wersja PC zawsze pozostanie w centrum zainteresowania” - dodał wydawca.

Przypomnijmy, że informacja o czasowej wyłączności najnowszej części Metro dla sklepu Epic spotkała się częściowo z negatywnym odbiorem społeczności. Gracze masowo wystawiają negatywne oceny serii na Steamie, a także wyrażają swój sprzeciw na forach, mediach społecznościowych i w serwisie YouTube.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami