Red Dead Redemption 2 - grupa graczy chce odkryć wszystkie tajemnice gry

Umierające konie, pogańskie rytuały i pociąg widmo.

Grupa miłośników Red Dead Redemption 2 postanowiła zbadać wszystkie tajemnice oraz sekrety, które skrywa najnowsza produkcja firmy Rockstar. Enigmatyczne meteoryty, konie, umierające bez wiadomej przyczyny, pociąg widmo - to niektóre z zagadek, którymi zajmuje się specjalna grupa o nazwie „Red Dead Mysteries”.

Zaczęło się od gracza, którego koń umarł bez wyraźnej przyczyny, gdy główny bohater wyszedł z poczty. Użytkownicy forum Reddit wskazywali, że koń mógł zostać potrącony przez pociąg widmo. Inni przekonywali z kolei, że mógł to być zwykły błąd techniczny w grze (dzięki, Kotaku).

Martwe konie to nie jedyna rzecz, która przykuła uwagę społeczności „Red Dead Mysteries”. Wielu graczy znalazło dziwne malunki oraz oznaczenia na skałach i drzewach. Jak dotąd, nikomu nie udało się ustalić, co oznaczają wspomniane symbole.

RDR_2_tajemnicze_malowid__a
Kto pozostawił tajemnicze oznaczenia?

Według doniesień graczy, w Red Dead Redemption 2 można się również natknąć na pozostałości po pogańskich rytuałach. Innym popularnym sekretem jest także UFO. Okazuje się, że po zestrzeleniu świateł, spodek zatrzymuje się w miejscu. Użytkownicy forum przekonują, że uszkodzenie obcego pojazdu może spowodować, że niezidentyfikowany obiekt latający pojawi się w innym miejscu.

RDR_2___poga__skie_rytua__y
Wciąż nie rozwiązano wszystkich sekretów

Kolejną zagadką odkrytą przez społeczność są kompasy, na które można natknąć się w świecie gry. Urządzenia nawigujące rozmieszczone są w różnych częściach mapy i wskazują inne kierunki. Pierwotnie gracze przewidywali, że mogą wyznaczać miejsce kolejnego sekretu. Szybko okazało się, że kompasy są rozmieszczone na mapie przypadkowo i nie stanowią części większej zagadki.

Społeczność miała nadzieję, że dzięki kompasom uda się również odnaleźć trzeci meteoryt - to właśnie ta zagadka znajduje się obecnie w centrum zainteresowania użytkowników. Graczom udało się już odnaleźć dwie spadające gwiazdy, jednak gra poinformowała, że do zdobycia jest jeszcze jedna. Użytkownicy przewidują, że ostatni meteoryt znajduje się na dnie jeziora.

Kolejną zagadkę stanowi jedno z zadań pobocznych, które dostępne jest w Red Dead Redemption 2. Podczas misji Geologia dla początkujących spotykamy mężczyznę, który posiada na twarzy znamię. Gracze wysnuli teorię, że postać może być podróżnikiem w czasie i mieć powiązania z sektą Epsilon, która pojawiła się w Grand Theft Auto 5.

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało 26 października. Produkcja firmy Rockstar dostępna jest na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. „Niesamowita produkcja o wielkim rozmachu” - podkreśliliśmy w naszej recenzji Red Dead Redemption 2.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami