Usługa streamingowa PlayStation Now wygenerowała w 2018 roku przychód rzędu 143 milionów dolarów - wynika z raportu SuperData. To więcej niż niż Xbox Game Pass i Origin Access, czyli konkurencyjne abonamenty dla graczy.

W samym trzecim kwartale ubiegłego roku najpopularniejsze usługi osiągnęły łącznie 273 miliony dolarów przychodu. Aż 52 proc. jest zasługą PlayStation Now. Udział EA Access to 16 proc., natomiast Xbox Game Pass stanowi 15 proc. całości. Origin Access Premier to 9 proc., a Origin Access w bazowej wersji 8 proc.

SuperData informuje też, że subskrybenci wspomnianych usług wydają dwa razy więcej na zakupy cyfrowe (dodatkowe skórki, DLC, bronie, mapy, itp.) niż pozostali gracze.

wykres
PS Now ma wyraźną przewagę

PlayStation Now to usługa, dzięki której abonenci, za sprawą PlayStation 4 lub komputera osobistego, mogą zagrać w produkcje, które pojawiły się na ostatnich trzech konsolach firmy Sony - dzięki streamingowi.

Usługa nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale niewykluczone, że wkrótce zostanie uruchomiona także w naszym kraju i innych państwach Europy.

Xbox Game Pass oferuje dostęp do stałej biblioteki tytułów (na Xbox, Xbox 360 i Xbox One), ale też nowych gier na premierę. Podobnie działa Origin Access Premier, ale zestaw obejmuje produkcje wydawane przez EA. Wykupienie bazowego Origin Access lub EA Access to dostęp do pakietu gier, ale bez tytułów na premierę.

Reklama