Resident Evil 2 - Tyrant, panele zasilające, zagadka w biurze komendanta (Claire)

Pokój obserwacji, niebezpieczny przeciwnika i zdobycie elektrycznych części.

W poprzedniej części poradnika Claire zwiedziła większość lokacji na posterunku, dotarła na parking i zdobyła ważny klucz kier. Udaj się z nim na niższe piętro i skieruj się do sali obserwacji, gdzie znajdziesz pudełko z diamentem.

Jeśli wsadzisz do niego diament znaleziony przy zagadce z rzeźbą cesarza, to zdobędziesz odznakę policyjną. Jeśli się jej przyjrzysz, to okaże się, że jest to pendrive USB. W dalszej części gry warto będzie odwiedzić z nim zbrojownię, dzięki której Claire będzie mogła zdobyć pistolet maszynowy MQ 11.

Podczas pobytu w sali obserwacji uważaj na szybę. Jeśli się do niej zbliżysz, to z drugiego pomieszczenia zaatakuje lizacz, więc miej w pogotowiu mocną broń. Następnie wróć na klatkę schodową, przy biurze komendanta i wejdź na wyższe piętro.

063

Kolejnym celem będzie zdobycie dwóch paneli z częściami elektrycznymi, które są niezbędne do dotarcia do karty parkingowej w biurze komendanta. Po wejściu piętro wyżej skieruj się do wschodniego magazynu i, uważając na zombie, podnieś z centrum pomieszczenia duży tryb.

Następnie przejdź do sąsiedniego pomieszczenia, które otworzysz kluczem kier. W środku znajdziesz pomarańczowe pudło (1) z pierwszą poszukiwaną częścią elektryczną - aby ją zdobyć obejrzyj pudełko w ekwipunku i otwórz je.

Tyrant, druga część elektryczna

Wróć do biura komendanta i zostaw duży tryb oraz część elektryczną w skrzyni. Wróć na klatkę schodową i udaj się na górę na dach. Zejdź po drabince na dół, po czym ugaś lokalny pożar.

Następnie przejdź przez drzwi z lewej i przygotuj się na pierwsze spotkanie z Tyrantem (2). Jest to nieśmiertelny przeciwnik, który będzie nękał Claire, aż do ucieczki. Staraj się nie hałasować (strzelanie go zwabia), a gdy go zobaczysz uciekaj. Możesz go również ostrzelać celując w głowę - spowoduje to chwilowe przykucnięcie rywala i da bohaterce czas na ucieczkę.

064

Po zobaczeniu Tyranta najlepiej wycofaj się na drabinkę, wróć do budynku i chwilę odczekaj. Potem wróć na korytarz i przejdź nim do poczekalni naprzeciwko pracowni plastycznej. Stamtąd możesz dostać się do holu, aby zapisać grę. Pamiętaj przy tym, że Tyrant może pojawić się także w teoretycznie bezpiecznych miejscach.

Teraz dobrze jest zdobyć pistolet maszynowy, czyli trzecią broń, a potem wykonać następujące kroki. Zaopatrz się w duży tryb, po czym dotrzyj do archiwum (najlepiej przez zachodnie biuro - uważaj na lizacza na korytarzu) i otwórz je przy pomocy klucza kier, po czym podnieś dźwignię z biurka.

Udaj się z nią do biblioteki, aby opuścić lewarek i przestaw wszystkie regały w prawo, dzięki czemu rozwiążesz zagadkę z lewarkiem. Przejdź po regałach na wyższe piętro w głównym holu i skieruj się w prawo. W ten sposób dotrzesz do miejsca, gdzie należy rozwiązać zagadkę wieży zegarowej.

Zagadka z panelem elektrycznym

Po zdobyciu drugiej części elektrycznej skieruj się do biura komendanta (możesz obiec górne piętro głównego holu i skrócić sobie drogę przez wschodni magazyn). Podejdź do płytki elektrycznej na drzwiach, włóż do niej dwie części elektryczne (3, 4), po czym przestawiaj kable tak, żeby prąd dotarł do punktu z prawej strony (5).

065

Powyższy obrazek przedstawia rozwiązanie łamigłówki. Po jej ukończeniu przejdź do pokoiku i podnieś kartę parkingową. Kiedy bohaterka będzie po nią sięgać nieoczekiwanie zadzwoni komendant Irons.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami