Jeżeli jesteś stałym graczem Fortnite, na pewno brałeś już udział w próbach na czas, bo pojawiały się już wielokrotnie w wyzwaniach tygodniowych. W 7 sezonie twórcy gry wprowadzili jednak samolot, więc tym razem to on jest głównym bohaterem zadania.

Z tego poradnika dowiesz się, jak wykonać próbę oraz gdzie znaleźć samoloty w Fortnite. W osiągnięciu celu pomogą mapy z zaznaczonymi lokacjami.

Pamiętaj, że próby na czas Burzolotem X-4 możesz wykonać tylko wtedy, kiedy posiadacz karnet bojowy.

Lokalizacja Burzolotów X-4 na mapie

Oczywistym jest, że zanim w ogóle podejmiesz się wykonania zadania, potrzebujesz odpowiedniego środka transportu, określonego w wyzwaniu. Tym razem jest to samolot.

Burzolotów nie trzeba szukać zbyt długo, bo jest ich na mapie dość sporo. Poniżej zaznaczyliśmy miejsca, w których możesz spodziewać się pojazdu. Jeżeli go tam nie ma, oznacza to, że zabrał go już inny zawodnik. W takim wypadku udaj się do kolejnej najbliższej lokacji.

s1

Lokalizacja prób na czas na mapie

Poza tym, że tym razem próby czasowe rozgrywają się w powietrzu, nie ma żadnych istotnych zmian względem poprzednich zadań tego typu. Twoim celem jest więc poszukiwanie półprzezroczystych znaczników, przez które musisz się przedostać.

Kiedy przelecisz przez taki symbol, rozpocznie się próba czasowa. Od tego momentu musisz trafiać samolotem w kolejne znaczniki - z niewielkim zegarkiem w środku. Należy zmieścić się w limicie czasowym.

s2

Zazwyczaj punkty kontrolne są ustawione jeden przy drugim, tak abyś mógł je szybko znaleźć. Możesz przelecieć przez znaczniki w dowolnej kolejności, ale w praktyce ledwo starcza czasu na to, aby zaliczyć ten najbliżej ciebie.

Jeżeli nie dolecisz do punktu w określonym czasie, pozostałe znaczniki znikną. Powróć wtedy na miejsce startu, aby zacząć od nowa.

W przeciwieństwie do prób na czas organizowanych na ziemi, nie musisz zaliczyć trzech z nich, a jedynie dwóch. Znaczniki są też większe, aby łatwiej było trafić samolotem.

Poniższa mapa pokazuje, gdzie możesz zacząć próby na czas Burzolotem X-4:

s3

Porady i sztuczki

Próby na czas Burzolotem X-4 mogą być nie lada wyzwaniem, dlatego prezentujemy kilka porad, które powinny ułatwić osiągnięcie celu:

  • Pierwsze podejście niekoniecznie musi być udane. Radzimy raczej zapamiętać lokalizację znaczników, niż próbować wlecieć we wszystkie
  • Podczas wykonywania próby zlokalizowanej na południowy zachód, kluczowe jest hamowanie w powietrzu. Twórcy umieścili punkty kontrolne w takich miejscach, że bez gwałtownych zwrotów trudno będzie przez nie przelecieć. Obniżenie prędkości powinno pomóc. Końcówka próby to z kolei linia prosta i okazja do przyspieszenia
  • Próba północna także okaże się łatwiejsza, jeżeli pod sam koniec zwiększymy prędkość
  • Przelatując na południe od Płaczącej Puszczy będziesz musiał wykonać zawrót w górę. Pamiętaj, by po osiągnięciu odpowiedniego pułapu obrócić samolot o 180 stopni - sterowanie do góry nogami może okazać się trudne

Wróć do strony głównej: Fortnite: sezon 7 - wyzwania tygodniowe

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Anthem - rozwój javelina: sprzęt, moduły, stymulanty

Wszystko o doświadczeniu oraz przedmiotach, które wpływają ogólną moc javelina.

Anthem - tryby gry: misje, fortyfikacje, gra swobodna

Rodzaje ekspedycji i aktywności, które wykonujemy w Anthem.

Reklama