Nieoficjalnie: CD Projekt i Andrzej Sapkowski bliscy zakończenia sporu

W sprawie 60 mln zł za prawa do Wiedźmina.

Firma CD Projekt oraz Andrzej Sapkowski są coraz bliżsi porozumienia w sprawie dodatkowej opłaty za wykorzystanie przez polskich deweloperów uniwersum Wiedźmina - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Dziennikarze serwisu Puls Biznesu - powołując się na anonimowych informatorów - twierdzą, że choć ustalenia nadal trwają, istnieje szansa na zawarcie ugody między obiema stronami. Zaznaczono jednak, że wciąż nie wszystko „jeszcze jest przesądzone” (dzięki, InnPoland).

Jedno ze źródeł redakcji uważa, że oficjalny komunikat w tej sprawie CD Projekt wystosuje w ciągu miesiąca. Inne przekonuje zaś, że Sapkowski nie otrzyma żądanej kwoty, ale nie wyklucza, że dostanie jakąś rekompensatę jako „formę docenienia” twórczości pisarza.

sap
Andrzej Sapkowski coraz bliższy porozumienia z CD Projektem

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

W październiku ubiegłego roku autor wiedźmińskiego uniwersum wezwał polską firmę do zapłaty 60 milionów złotych. Podkreślano, że dotychczasowe wynagrodzenie przyznane twórcy jest za niskie w porównaniu do finansowego sukcesu gier o Geralcie z Rivii.

W piśmie skierowanym do CD Projektu prawnicy Sapkowskiego wyjaśniali, że proponowane rozwiązanie jest „korzystne dla spółki”. Twierdzili również, że wraz ze swoim klientem chcą „zakończyć sprawę w sposób polubowny, a co najważniejsze: szybki i cichy”.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami