Meizu, jeden z największych chińskich producentów smartfonów, rozpoczął zbiórkę pieniędzy w serwisie crowdfundingowym Indiegogo.

Po zebraniu 100 tysięcy dolarów w ciągu najbliższego miesiąca, firma rozpocznie proces produkcyjny smartfona bez przycisków i wszelkich portów.

Meizu Zero, bo tak właśnie nazywa się smartfon, został zapowiedziany kilka dni temu. Urządzenie wyróżnia się brakiem portów ładowania oraz słuchawkowego, a także slotu na kartę pamięci.

Zamiast fizycznych przycisków, producent przewidział użycie dotykowych paneli wspartych systemem wibracyjnym, aby użytkownik poczuł moment aktywacji danego „przycisku”.

Jeśli chodzi o sposób uzupełniania energii urządzenia, Meizu Zero pozwala na wykorzystanie indukcyjnego, czyli bezprzewodowego ładowania. W zestawie dołączona będzie specjalna ładowarka o mocy 18W, pozwalająca na relatywnie szybkie naładowanie urządzenia.

Głośnik smarfona znajduje się pod ekranem - w nim także wbudowano czytnik linii papilarnych do odblokowywania. Meizu Zero wyróżnia się atrakcyjnym designem bazującym na monolitycznej bryle, a także spełnieniem standardu wodo- i pyłoszczelności IP68.

Wsparcie Meizu Zero na Indiegogo kwotą 1299 dolarów zapewni otrzymanie modelu „inżynierskiego” jeszcze w kwietniu. Oficjalna produkcja wystartuje po uzbieraniu 100 tysięcy dolarów. Na chwilę obecną zebrano prawie 24 tysięcy, projekt ma więc duże szanse na powodzenie.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko