Głuchowski o sytuacji z Metro Exodus: patrzę, jak zabijają markę

Twórca uniwersum krytykuje wyłączność na platformie Epic Games.

Autor powieści z cyklu Metro - Dmitrij Głuchowski - odniósł się do umowy Deep Silver z Epic Games, na mocy której Metro Exodus otrzyma czasową wyłączność na platformie twórców Fortnite. Pisarz skrytykował decyzję wydawcy gry.

Początkowo Głuchowski zamieścił na Instagramie wpis o treści „Najwidoczniej Steam nie wystarczył naszej lokomotywie parowej” (chodzi o grę słów - „steam” to po angielsku „para”).

Jeden z użytkowników serwisu stwierdził, że taką wiadomością pisarz „zabija własną markę”, na co odpowiedział autor uniwersum Metro.

„Nie, ja stoję z boku i patrzę, jak [marka] jest zabijana” - napisał Głuchowski.

met
Pociąg odegra ważną rolę w grze, stąd nawiązanie

Wpis nie jest już dostępny, ale zrzuty ekranu zachowano między innymi na forum Reddit. Mimo krytycznego wydźwięku wspomnianej wiadomości, Głuchowski wspomniał też, że decyzja o czasowej wyłączności należy tylko do wydawcy.

Warto przypomnieć, że na umowę Deep Silver z Epic Games zareagowali też gracze, masowo wystawiając negatywne oceny poprzednim częściom cyklu Metro na Steamie.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami