W Anthem dostępnych jest aż 6 poziomów trudności. Na początku rozgrywki będą dostępne tylko trzy, a dopiero po osiągnięciu 30. rangi doświadczenia odblokujemy kolejne trzy.

Stopień trudności wybieramy przed rozpoczęciem misji i potem nie możemy go zmienić. Jeśli chcemy zmienić poziom zadania, które wykonujemy, musimy z niego zrezygnować, wrócić do miasta i ponownie wybrać interesującą nas misję.

001
 • Łatwy - szczególnie polecamy graczom, którzy w pojedynkę zamierzają grać w Anthem, gdyż na wyższych poziomach trudności zabawa bez towarzyszy jest bardzo wymagająca.
 • Normalny - ten poziom trudności jest przeznaczony dla graczy, którzy zamierzają grać w kooperacji, ale chcą zachować równowagę pomiędzy wzywaniem a opowiadaną historią.
  Obrażenia zadawane przez przeciwników i ich wytrzymałość zwiększone o 100% (w stosunku do łatwego poziomu trudności); szansa na znalezienie najrzadszych przedmiotów zwiększona o 50%.
 • Trudny - jak wyżej, ale poziom trudności znacznie wzrasta. Jeden kompan może nie wystarczyć, aby pokonać wrogie oddziały.
  Obrażenia zadawane przez przeciwników i ich wytrzymałość zwiększone o 300% (w stosunku do łatwego poziomu trudności); szansa na znalezienie najrzadszych przedmiotów zwiększona o 100%.
 • Wielki Mistrz 1 - ten poziom trudności będzie dostępny dopiero po osiągnięciu 30. poziomu doświadczenia.
  Zalecana minimalna rzadkość javelina: wyborowy (kolor różowy); obrażenia zadawane przez przeciwników i ich wytrzymałość zwiększone o 700% (w stosunku do łatwego poziomu trudności); szansa na znalezienie najrzadszych przedmiotów zwiększona o 150%
 • Wielki Mistrz 2 - ten poziom trudności będzie dostępny dopiero po osiągnięciu 30. poziomu doświadczenia.
  Zalecana minimalna rzadkość javelina: mistrzowski (kolor pomarańczowy); obrażenia zadawane przez przeciwników i ich wytrzymałość zwiększone o 1500% (w stosunku do łatwego poziomu trudności); szansa na znalezienie najrzadszych przedmiotów zwiększona o 200%
 • Wielki Mistrz 3 - ten poziom trudności będzie dostępny dopiero po osiągnięciu 30. poziomu doświadczenia.
  Zalecana minimalna rzadkość javelina: legendarny (kolor żółty); obrażenia zadawane przez przeciwników i ich wytrzymałość zwiększone o 3100% (w stosunku do łatwego poziomu trudności); szansa na znalezienie najrzadszych przedmiotów zwiększona o 250%

Każdy kolejny poziom trudności wzmocni przeciwników, zwiększając ilość życia i liczbę zadawanych obrażeń. Jednak im wyższy stopień trudności, tym znacznie cenniejsze wyposażenie zdobędziesz po zakończeniu misji.

Siła wrogów skaluje się do liczby graczy.

Reklama

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Więcej artykułów od Marcin Dolata

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Anthem - bronie: najlepsze rodzaje uzbrojenia

Opis wszystkich typów broni dostępnych w grze.

Anthem - zagadka: odblokowanie drzwi i wyłączenie bariery (Ukryte głębiny)

Rozwiązujemy zagadki (otwarcie drzwi, usunięcie bariery) w misji: Ukryte głębiny.

Anthem - zagadka: odblokowanie drzwi (Kuszący cel)

Otwieramy wrota prowadzące do badaczy w misji: Kuszący cel.

Anthem - jak odblokować i zmienić javeliny

Wyjaśniamy, jak zdobyć i założyć nowy pancerz.

Anthem - jak odebrać dodatki z Edycji Legionu Świtu i przedsprzedaży

Ulepszenie do Edycji Legionu Świtu i premia przedsprzedażowa.

Najnowsze

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

GeForce GTX 1660 Ti w sprzedaży. Cena od 1339 zł

Karta na architekturze Turing, ale bez ray tracingu.

VR będzie istotne dla PS5 - twierdzi deweloper

Gogle przestaną być tylko gadżetem?

Reklama