The Last of Us 2 nadal nie ma wyznaczonej dokładnej daty premiery. Autor ścieżki dźwiękowej powstającej produkcji uważa jednak, że gra powinna zadebiutować na rynku „niedługo”.

W ubiegłym tygodniu w Kuwejcie odbył się koncert kompozytora muzyki nowego projektu studia Naughty Dog. Podczas wydarzenia artysta - Gustavo Santaolalla - odegrał kilka utworów z kontynuacji przygód Ellie (dzięki, GamingBolt).

Muzyk powiedział przy okazji, że The Last of Us 2 ukaże się „very soon”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „niedługo”. Nie przedstawił jednak konkretnego terminu, więc nie jest jasne, o jakim przedziale czasowym mowa.

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

Niewykluczone, że produkcja mogłaby ujrzeć światło dzienne w bieżącym roku. Tym bardziej, że na taki okres premiery wskazywał opublikowany niedawno przez Sony materiał prezentujący tegoroczne „atrakcje” dla posiadaczy PS4 oaz była dziennikarka IGN.

The Last of Us 2 osadzono pięć lat po wydarzeniach z poprzednich części. Gracze pokierują poczynaniami Ellie, ale nie wiadomo, czy pojawi się Joel i jaką odegra rolę. W trakcie przygody bohaterka trafi między innymi do Seattle.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki