Gracze masowo wystawiają negatywne oceny serii Metro na Steamie

Z powodu przeniesienia Metro Exodus do sklepu Epic.

Ogłoszona niedawno decyzja o przeniesieniu Metro Exodus na Epic Games Store nie spodobała się wielu graczom. Niektórzy swoje niezadowolenie wyrazili w recenzjach wcześniejszych części serii na platformie Steam.

Do tej pory ocena użytkowników Metro 2033 i Metro: Last Light była „bardzo pozytywna” - pierwsza część cyklu miała 89 procent poleceń, a kontynuacja 90 procent. Natomiast noty wystawione w ostatnich 30 dniach są odpowiednio „mieszane” i „w większości negatywne”, a udział rekomendacji to 41 proc. i 38 proc.

W recenzjach gracze wprost odnoszą się do Epic Games Store. Wiele osób krytykuje - nieraz wulgarnie - decyzję o rezygnacji ze Steama na rzecz sklepu prowadzonego przez twóców Fortnite (dzięki, PC GamesN).

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Wersja komputerowa produkcji na platformie firmy Valve pojawi się dopiero 14 lutego 2020 roku, ale złożone dotychczas zamówienia będą honorowane.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Warto zaznaczyć, że wspomniane wcześniejsze odsłony cyklu opartego na twórczości Dmitrija Głuchowskiego również zmierzają na Epic Games Store. Data premiery w cyfrowym sklepie nie jest jednak znana.

W Metro Exodus ponownie wcielimy się w znanego z poprzednich części serii Artema. Znacznie więcej czasu spędzimy jednak nie w podziemnych korytarzach, a na powierzchni, przemierzając lokacje o strukturze półotwartej.

Reklama

Skocz do komentarzy (25)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (25)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami