EA kończy ze sprzedażą FIFA Points w Belgii

Po naciskach ze strony rządu.

Firma Electronic Arts poinformowała, że zaprzestanie sprzedawania tzw. FIFA Points na terenie Belgii w dniu 31 stycznia. To odpowiedź na nacisk rządu na zrezygnowanie ze skrzynek z losową zawartością i podobnych rozwiązań.

We wrześniu ubiegłego roku władze Belgii nakazały usunąć lootboxy z FIFA 18, Overwatch i Counter-Strike: Global Offensive. Decyzja była podyktowana orzeczeniem Belgijskiej Komisji ds. Gier, która uznała skrzynki za formę hazardu.

Blizzard, Valve oraz 2K Games dostosowały się do werdyktu, ale EA broniło swoich racji i nie zmodyfikowało systemu mikropłatności w serii FIFA - aż do teraz.

loot
FIFA Points - kupowane również za prawdziwe pieniądze - służą do nabywania paczek z kartami

Od 31 stycznia belgijscy gracze nie zdobędą już kart z piłkarzami do trybu FUT dzięki kupionym, a wyłącznie dzięki zdobytym podczas rozgrywki FIFA Points. Nie stracą natomiast żadnych zawodników oraz wirtualnej waluty na koncie.

„Nie zgadzamy się z interpretacją prawa, zaprezentowaną przez władze Belgii. Będziemy dalej rozwiewać wątpliwości w tej kwestii. Zmiany poczynione w FIFA Ultimate Team na rynku belgijskim nie wpłyną na naszą sytuację finansową” - tłumaczy EA w oficjalnym komunikacie.

„Przepraszamy naszych graczy w Belgii za niedogodności” - dodali przedstawiciele wydawcy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami