Właściciel wydawcy Metro Exodus: chcemy, by gracze mieli wybór platformy

Firma komentuje czasową wyłączność dla Epic Games Store.

Wczoraj ogłoszono, że Metro Exodus na PC przez rok dostępne będzie wyłącznie w Epic Games Store, a nie na Steamie. Ruch skomentowało THQ Nordic, czyli właściciel Koch Media, do którego należy wydawca gry - Deep Silver.

We wpisach opublikowanych w serwisie Twitter firma podkreśliła, że nie miała żadnego wpływu na podjęcie decyzji o porzuceniu platformy Valve na rzecz sklepu prowadzonego przez twórców Fortnite, ponieważ formalnie nie ma praw do tytułu.

„Nie chcemy kategorycznie wykluczyć możliwości, że w przyszłości wydamy nasze gry w formie czasowej wyłączności, ale mówiąc o tu i teraz, chcemy, by gracze mieli wybór ulubionej platformy i by nasze produkcje były dostępne w jak największej liczbie miejsc” - wyjaśniono.

Metro Exodus ukaże się 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Wersja komputerowa pojawi się na Steamie jednak dopiero 14 lutego 2020 roku. Warto też zaznaczyć, że w wydaniach pudełkowych znajdzie się kod służący do aktywacji tytułu w sklepie Epic Games Store.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Gra studia 4A Games jest najnowszą odsłoną cyklu opartego na powieściach Dmitrija Głuchowskiego. Ponownie wcielimy się w znanego z poprzednich części Artema, choć tym razem więcej czasu spędzimy na powierzchni.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami