Resident Evil 2 - wirus G, bossowie: mutant G William Birkin, Super Tyrant, ucieczka (Leon)

Zachodnia część laboratorium, walka z finalnymi przeciwnikami, Annette i Ada.

Po odwiedzeniu wschodniej części laboratorium oraz po zdobyciu fioletowej wkładki do bransolety wróć do głównego szybu i przejdź na drugą stronę.

Podejdź do panelu i skorzystaj z fioletowej wkładki, aby odblokować przejście do zachodniej części laboratorium. Kontynuuj wzdłuż korytarza. Znajdziesz na nim zwłoki żołnierza, przy których jest kaseta cyfrowa, którą możesz podnieść.

Po chwili dotrzesz do zachodniego laboratorium, gdzie znajdziesz kilka przedmiotów oraz skrzynię, w której możesz przechować lub wymienić przedmioty. Obok skrzyni jest miejsce na modulator głosowy. Ustaw frekwencję na OSS i dopasuj fale tak, aby się pokryły. W ten sposób zasilisz prądem cały obszar.

052

Będziesz mógł teraz przejść do lokacji na zachodzie. Idź cały czas przed siebie, aż dotrzesz do laboratorium P-4, gdzie znajdziesz próbkę wirusa G (1). Podejdź do niej i podnieś ją, co zapoczątkuje krótką scenkę.

Walka z bossem - mutant G, William Birkin

Po jej zakończeniu podnieś lokalne przedmioty, a ze skrzyni przenieś do ekwipunku rzeczy związane z walką. Przyda się dodatkowa broń, sporo amunicji oraz środki medyczne.

053

Zacznij wracać do centralnej części laboratorium. W trakcie drogi rozpocznie się scenka z Annette, po której dojdzie do starcia z bossem - Williamem Birkinem. Jak go pokonać?

  • Pozostawaj cały czas w ruchu i nie zbliżaj się do przeciwnika, ponieważ będzie atakował obszernymi ciosami.
  • Samemu cały czas staraj się ostrzeliwać oczy wroga znajdujące się na ciele - zarówno z przodu, jak i z tyłu ciała (2).
  • Czasami może podnosić lokalne przedmioty i rzucać nimi w bohatera. Jest to dobry moment na ostrzelanie go.
  • Staraj się nie wchodzić do zaułków, gdzie możesz zostać zablokowany przez wroga. Udawaj się tam tylko, kiedy jest oddalony a bohater potrzebuje na przykład amunicję.
054

Po ostrzelaniu oczu przeciwnika ten upadnie, a na jego brzuchu pojawią się kolejne (3). Ostrzelaj je wtedy szybko. Przeciwnik z czasem zacznie mutować w bardziej niebezpieczne formy, ale sama taktyka walki się nie zmienia.

Po zakończeniu walki przeszukaj pomieszczenie, a potem wróć do Annette wchodząc na górę po drabinie, po czym wróć do Ady czekającej w centrum laboratorium.

Ucieczka z laboratorium i walka z bossem - Super Tyrant

Po scence z Adą włączy się licznik czasu, podczas którego musisz opuścić laboratorium. Wsiądź do windy w głównym szybie i zjedź na dół. Następnie przebiegnij przez pokój monitoringu, gdzie na ekranie zobaczysz Claire. Kontynuuj ucieczkę przez następne lokacje.

055

W trakcie ucieczki omijaj napotkane zombie. W pewnej chwili pojawi się też Tyrant/Mr. X. Strzel mu kilka razy w twarz (4) i kontynuuj ucieczkę. W końcu dotrzesz w pobliże windy.

Zanim wejdziesz na platformę podnieś ze stołu wtyczkę łączoną, a w skrzyni wybierz najlepsze broni, zapas amunicji oraz przedmioty leczące. Kiedy będziesz gotowy wejdź na platformę i użyj wtyczki łączonej na konsoli.

056

Kiedy winda zacznie jechać w dół bohater zostanie zaatakowany przez finalnego bossa - Super Tyranta. W jaki sposób prowadzić z nim walkę?

  • Przede wszystkim nie zbliżaj się do niego, ponieważ dysponuje bardzo silnym atakiem. Zamiast tego staraj się stale posuwać wzdłuż prawej krawędzi platformy trzymając rywala na dystans.
  • Nieco później przeciwnik może korzystać z ataków połączonych ze skokiem. Tutaj też cały czas staraj się po prostu pozostawać w ruchu i na dystans.
  • Aby to uczynić możesz ostrzeliwać wroga lub obrzucać go granatami, co chwilowo wytrąci go z równowagi.
  • Czasami Super Tyrant będzie szykował się do ataku specjalnego. Stanie w rozkroku i zacznie krzyczeć (5). Koniecznie ostrzelaj go wtedy, aby przerwać atak, ponieważ w przeciwnym razie wyprowadzi potężny cios, przed którym nie ma jak się obronić.
057

Po wytrzymaniu kilku minut rozpocznie się scenka, po której bohater otrzyma wyrzutnię rakiet. Podnieś ją z ziemi, wyceluj w przeciwnika i oddaj strzał (6). W ten sposób doprowadzisz do jego śmierci.

Po zjechaniu na dół opuść platformę i kontynuuj ucieczkę. Po drodze natkniesz się na sporą grupę zombie, z którymi możesz się rozprawić przy pomocy rakietnicy. W końcu dotrzesz na stację, gdzie pojawi się pociąg, który zabierze głównego bohatera.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami