Nowe gry twórców Detroit: Become Human trafią nie tylko na konsole PlayStation

W Quantic Dream zainwestowało chińskie NetEase.

Twórcy wydanych wyłącznie na platformach Sony gier Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze i Detroit: Become Human ujawnili, że kolejne projekty deweloperów pojawią się nie tylko na konsolach PlayStation.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Variety jeden z dwóch szefów Quantic Dream - Guillaume de Fondaumière - poinformował, że studio postanowiło wydawać swoje następne produkcje na kilku urządzeniach.

- Naszym celem jest obecność na wszystkich platformach na których są odbiorcy mogący cieszyć się naszymi grami. Oczywiście nie porzucimy PlayStation, konsoli, którą znamy bardzo dobrze po 12 latach współpracy z Sony, ale chcemy pojawić się też na innych znaczących sprzętach - wyjaśnił.

Strategia to efekt partnerstwa z chińskim NetEase. Firma z Państwa Środka zainwestowała w Quantic Dream sto milionów dolarów, wykupując nieznaczną część udziałów w studiu, które ma przygotować „gry następnej generacji”.

Nie zmieni się zasadnicze funkcjonowanie zespołu. Głównym akcjonariuszem pozostanie David Cage, zaś zarządzaniem ekipą zajmie się nadal Guillaume de Fondaumière. Podkreślono, że pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój nowych technologii i projektów, choć nie wiadomo, nad czym dokładnie pracują teraz deweloperzy.

Zobacz: Detroit Become Human - Poradnik, Solucja

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy przypadek, gdy NetEase zainwestowało w zachodnie studio. W połowie ubiegłego roku identyczną kwotę Chińczycy przekazali Bungie, czyli twórcom sieciowej strzelanki Destiny 2.

Quantic Dream specjalizuje się w produkcjach określanych mianem „interaktywnych filmów”. Istotną rolę odgrywają fabuła oraz nieliniowość - podejmowane podczas zabawy działania i decyzje w znaczny sposób wpływają na dalsze wydarzenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami