Deep Silver poinformowało, że Metro Exodus w wersji PC ukaże się wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store. Tym samym gra zniknie z oferty platformy Steam, choć złożone do tej pory zamówienia będą honorowane.

To kolejna produkcja, której twórcy i wydawcy postanowili zrezygnować z usługi Valve na rzecz sklepu prowadzonego przez autorów Fortnite. Wcześniej na podobny krok zdecydował się Ubisoft z sieciowym The Division 2.

- Wdrożone przez Epic zasady podziału przychodów to przełomowa zmiana, która pozwoli wydawcom zainwestować więcej w nowe treści lub umożliwi obniżenie cen graczom. Dzięki połączeniu sił ze wspomnianą firmą, będziemy mogli przeznaczyć dodatkowe środki na rozwój serii Metro i dalszą współpracę z 4A Games - tłumaczy Klemens Kundratitz, szef Deep Silver.

W rozesłanym do mediów komunikacie zaznaczono jednak, że tytuł pojawi się na Steamie, ale dopiero 14 lutego 2020 roku, co oznacza, że to czasowy exclusive. Ponadto wkrótce na Epic Games Store trafią dwie poprzednie odsłony cyklu.

Valve zareagowało już na decyzję Deep Silver. We wpisie na karcie katalogowej produkcji (której sprzedaż zostanie dziś zablokowana) podkreśliło, że wycofanie gry tak krótko przed premierą jest „niesprawiedliwym” działaniem wobec klientów (dzięki, PC GamesN).

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Gracze ponownie wcielą się w znanego z wcześniejszych części Artema, choć tym razem większość czasu nie spędzą w tunelach metra, a na powierzchni.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Epic Games Store uruchomiono w grudniu ubiegłego roku. Prowizja pobierana od twórców gier wynosi 12 proc., a nie - jak na Steamie - 30 proc. Poza The Division 2, sklep pozyskał wyłączność na Satisfactory, Rebel Galaxy Outlaw, Genesis Alpha One i ostatni sezon The Walking Dead od Telltale.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (9)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaMetro Exodus - Recenzja

Czy świeże powietrze może zaszkodzić?

Metro Exodus - Kniaź, Damir, Alosza, ratowanie kompanów

Jak utrzymać drużynę w komplecie. System moralności w grze. Lepiej zabijać czy ogłuszać.

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

Najnowsze

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

GeForce GTX 1660 Ti w sprzedaży. Cena od 1339 zł

Karta na architekturze Turing, ale bez ray tracingu.

VR będzie istotne dla PS5 - twierdzi deweloper

Gogle przestaną być tylko gadżetem?

Reklama