Resident Evil 2 - zagadka w spalarni, otworzenie drzwi pieca

Po zdobyciu bransolety Ada musi zniszczyć trzy skrzynki elektryczne, które zasilają wejście.

Po dotarciu do kanałów podczas gry Leonem, bohater zostanie ranny i będzie potrzebował czasu na zebranie sił. W tym czasie będziemy sterować postacią agentki FBI, czyli spotkanej już wcześniej Ady.

W trakcie przechodzenia przez kolejne pomieszczenia w kanałach, Ada będzie musiała uciec Tyrantowi. Po uczynieniu tego trafi do miejsca nazwanego spalarnią. Kiedy się tam znajdziesz skieruj się na podwyższenie z prawej strony i skorzystaj z dźwigni przy konsoli, aby otworzyć drzwi do wielkiego pieca.

Następnie udaj się do niego i podejdź do ciała. Znajdziesz przy nim ważny przedmiot fabularny, a mianowicie bransoletę identyfikacyjną, która przyda się w dalszej części etapu. Obecnie większym zmartwieniem będzie wydostanie się z pieca, w którym bohaterka zostanie zamknięta przez Annette.

piec

Aby wydostać się z pułapki Ada będzie musiała doprowadzić przy pomocy wizualizatora prąd do trzech skrzynek nad drzwiami, a potem wysadzić je w powietrze. Warto w tym miejscu dodać, że po prawej stronie pieca znajdują się dwa przekaźniki, w tym pierwszy (1), ze źródłem prądu. Z lewej strony jest jeden taki przekaźnik.

Oto kolejność hakowania kolejnych urządzeń, umożliwiająca szybkie wydostanie się z pieca:

  • Zhakuj pierwszy przekaźnik (1) z prawej, a potem zniszcz lewą skrzynkę nad drzwiami.
  • Przestaw drugi przekaźnik z prawej i zniszcz prawą skrzynkę nad drzwiami.
  • Przestaw przekaźnik po lewej stronie i zniszcz środkową skrzynkę nad drzwiami.

W ten sposób doprowadzisz do otworzenia drzwi, dzięki czemu Ada będzie mogła opuścić piec.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami