Resident Evil 2 Remake - porównanie edycji konsolowych od Digital Foundry

Gra najlepiej działa na Xbox One X.

Digital Foundry opublikowało materiał, w którym porównano ze sobą wszystkie edycje konsolowe odświeżonego Resident Evil 2. Okazuje się, że produkcja działa i wygląda najlepiej na Xbox One X.

Bazowe modele platform Sony i Microsoftu uruchamiają grę w rozdzielczości 1080p. Na podstawowym urządzeniu koncernu z Redmond obraz jest jednak bardziej rozmyty, a płynność potrafi obniżyć się do 30 FPS.

Natomiast na PS4 Pro i Xbox One X produkcja działa w 1620p. Na pierwszej z konsol dochodzi do tak zwanego „migotania” wygładzonych krawędzi tekstur, przez co grafika na drugiej wydaje się czystsza. Na obu tytuł przez większość czasu utrzymuje stałe 60 klatek na sekundę, choć na sprzęcie Japończyków zdarzają się spadki w okolice 50 FPS.

Zobacz: Resident Evil 2 - Poradnik, Solucja

Gra jest odświeżoną edycją survival horroru z 1998 roku. Autorzy nie ograniczyli się do poprawienia grafiki, niemalże wszystkie elementy przygotowując od podstaw. Zmieniono na przykład perspektywę - wydarzenia ukazane są z kamery umieszczonej za plecami postaci.

„To pewnego rodzaju rewolucja. Twórcom skutecznie udało się zaprezentować coś, co przypomina grę sprzed 21 lat i nie jest zupełnie inną produkcją” - napisał Łukasz w naszej recenzji Resident Evil 2, przyznając srebrną Rekomendację.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami