Resident Evil 2 - pościg za Annette, Tyrant, spalarnia, bransoleta (Leon)

Kanały i dotarcie Adą do oczyszczalni ścieków.

Po dotarciu do kanałów i pokonaniu aligatora, przejmujesz kontrolę nad Adą i narzędziem o nazwie wizualizator EMF, po czym wyruszasz w pościg za doktor Annette Birkin.

Po uruchomieniu windy wjedź nią na górę i przejdź na taras. Z lewej strony zobaczysz za szybą Annette kierującą się do korytarza. Przejdź do końca tarasu i przejdź przez drzwi na końcu. Uważaj, ponieważ od tej pory za Adą będzie podążał znany z posterunku nieśmiertelny Tyrant, zwany również Mr. X.

Podbiegnij do drzwi z lewej i spójrz w prawo. Skorzystaj z wizualizatora, żeby zlokalizować skrzynkę elektryczną, którą zhakuj. Przestaw dźwignię z lewej, co otworzy przejście do kolejnego pomieszczenia. Wejdź do środka, podnieś amunicję ze stołu i strzel trzy, cztery razy w głowę Tyranta, co chwilowo go unieruchomi.

035

Następnie użyj wizualizatora na skrzynce elektrycznej (1) z prawej strony drzwi wejściowych.

Zasilisz w ten sposób wiatrak, który następnie zhakuj i zniszcz. Na koniec wskocz do szybu. Rusz przed siebie, a już po chwili dotrzesz do spalarni. Kiedy to nastąpi udaj się na podwyższenie z prawej strony.

036

Pociągnij za dźwignię (2), co otworzy wejście do pieca (3). Skieruj się do niego, podejdź do zwłok i podnieś bransoletę z identyfikatorem. W tym momencie rozpocznie się scenka, w której Annette zamknie Adę i rozpali w piecu ogień.

Bohaterka będzie miała kilkadziesiąt sekund, aby rozwiązać zagadkę pieca. Chodzi o skorzystanie z wizualizatora w taki sposób, żeby doprowadzić prąd po kolei do trzech skrzynek nad wejściem, a potem wysadzić je w powietrze, co otworzy drzwi.

Po wydostaniu się z pułapki udaj się do drzwi we wschodniej części spalarni. Trafisz na korytarz, którym zacznij kierować się na północ w stronę oczyszczalni ścieków. Kiedy tam dotrzesz rozpocznie się scenka, w której Ada zostanie ranna. W tym momencie wrócisz do sterowania Leonem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami