Resident Evil 2 - dźwignia T, oczyszczalnia ścieków

Narzędzie niezbędne do otwierania niektórych przejść znajdziesz w kanałach.

Po rozwiązaniu zagadki z medalionami i użyciu ich na statui bogini w głównym holu, odkryjesz tajne przejście prowadzące do podziemi. Od razu trafisz też do bezpiecznego pomieszczenia, gdzie po raz pierwszy natkniesz się na specjalny element, do aktywowania którego wymagana jest dźwignia w kształcie litery T.

Początkowo nie musisz zawracać sobie tym głowy, ponieważ przedmiot ten zdobywasz dopiero w dalszej części rozgrywki. A konkretnie po dotarciu do kanałów, gdzie podobnych mechanizmów będzie więcej.

Po wyjściu z pokoju monitoringu, gdzie rozpoczyna się zagadka szachowa, opuść to miejsce i przejdź do oczyszczalni ścieków. Przestaw dźwignię, dzięki czemu pojawi się platforma, po której przejdź na drugą stronę pomieszczenia.

dzwigniat

Z prawej strony znajduje się sejf. Skieruj się w lewo i rusz przed siebie. Po chwili dotrzesz do biurka z komputerem. Na lewo od niego znajdziesz poszukiwaną dźwignię w kształcie litery T (1) (jest to lokacja w północnej części oczyszczalni ścieków).

Od tej pory będziesz mógł bez problemów przekręcać mechanizmy związane z tym przedmiotem. Warto dodać, że jest to również przedmiot niezbędne do ukończenia wątku fabularnego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami