Resident Evil 2 - boss Tyrant G, uwolnienie Ady, kolejka do laboratorium (Leon)

Po raz drugi walczymy z niebezpiecznym mutantem, docieramy do agentki FBI i uruchamiamy kolejkę linową.

Po zakończeniu odwiedzin w pokoju kontrolnym i rozwiązaniu przy tym zagadki szachowej otworzysz przejście prowadzące do dalszej części lokacji.

Przejdź przez otworzone niedawno drzwi i pozbieraj po drodze różne zioła, z których możesz porobić proszki lecznicze. Kontynuuj jedyną możliwą droga, aż dotrzesz do pomieszczenia ze skrzynką elektryczną i przełącznikami. Przestaw je tak, aby obydwie strzałki znalazły się na czerwonych polach.

W tym celu możesz włączyć następujące przełączniki (patrząc od lewej):

  • Pierwszy
  • Drugi
  • Czwarty

Spowoduje to włączenie zasilania, po czym będziesz musiał po raz drugi w grze stawić czoła mutantowi Tyrantowi G.

Walka z Tyrantem G i udzielene pomocy Adzie

Pierwsza część pojedynku rozpocznie się w pokoju, gdzie włączyłeś zasilanie. Przy próbie wyjścia pojawi się Tyrant, który zniszczy i zablokuje drzwi, a w pokoju zacznie rozprzestrzeniać się ogień.

041

Staraj się pozostawać w ruchu, ponieważ przeciwnik będzie robił w suficie dziury i próbował łapę chwycić bohatera. Unikaj jej do czasu, aż rywal zniszczy drzwi i wejdzie do środka. Ostrzelaj wtedy oko na jego prawym ramieniu i przebiegnij szybko obok przeciwnika. Biegnij cały czas jedyną możliwą drogą, aż dotrzesz do miejsca z kontenerem.

Obiegnij go i wciśnij lewy przycisk konsoli (1), co spowoduje odjazd kontenera. Następnie poczekaj, aż boss znajdzie się na miejscu kontenera (2), po czym ostrzelaj jego oko w ramieniu. Kiedy uklęknie wciśnij szybko prawy przycisk na konsoli i poczekaj, aż kontener (3) uderzy w rywala. Powtarzaj tę taktykę, aż uporasz się z przeciwnikiem.

042

Następnie przeszukaj teren, bo znajdziesz tu między innymi amunicję. Po walce przejdź do budynku na wschodzie i skieruj się do pomieszczenia na śmieci. Otwórz przejście dźwignią (4) i obejrzyj scenkę z Leonem i Adą.

Następnie podążaj cały czas za agentką FBI, aż dotrzecie do kolejki liniowej. Wsiądź do środka i, jeśli będziesz gotowy, przestaw dźwignię, co spowoduje, że wyruszysz do laboratorium Umbrelli.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami