Twórcy debiutującego dziś odświeżonego Resident Evil 2 w napisach końcowych produkcji podziękowali grupie fanów, którzy swego czasu pracowali nad własnym remake'iem tytułu.

Nim zapowiedziano nową edycję uznanego survival horroru, zespół miłośników rozwijał własną wersję. Capcom ostatecznie zażądał skasowania projektu, ale ekipa założyła studio Invader, które na bazie dotychczasowych dokonań zaczęło przygotowywać grę Daymare: 1998.

Japońska firma nie zapomniała jednak o kreatywnych fanach. W napisach końcowych odświeżonego Resident Evil 2 umieszczono podziękowanie dla grupy, o czym poinformowali sami zainteresowani we wpisie na Facebooku.

resident_evil_2_podziekowania
Fragment napisów końcowych remake'u Resident Evil 2

Zobacz: Resident Evil 2 - Poradnik, Solucja

Daymare: 1998 powstaje w oparciu o skasowany remake. Gra opowie o losach trójki bohaterów starających się przetrwać w miasteczku, w którym doszło do epidemii wirusa zamieniającego ludzi w krwiożercze stwory.

Co ciekawe, wydawcą produkcji jest polskie Destructive Creations, czyli autorzy strategii Ancestors Legacy i kontrowersyjnego Hatred. W prace zaangażowany jest zaś Kazuhiro Aoyama - reżyser Resident Evil 3. Premiera w drugim kwartale tego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.