Resident Evil 2 - skrzynie, przechowywanie i wyrzucanie przedmiotów

Sposoby na radzenie sobie z nadmiarem przedmiotów w ekwipunku.

Podczas eksploracji licznych miejsc w Resident Evil 2, natkniesz się na całą masę różnorakich przedmiotów. Od roślin leczniczych, poprzez broń i amunicję, kończąc na kluczach i innych ważnych rzeczy związanych z fabułą.

Początkowo możesz przenosić jedynie osiem przedmiotów, dlatego warto korzystać ze specjalnych skrzyń (1), które można znaleźć w niektórych lokacjach. Aby to uczynić wystarczy do niej podejść, wybrać z ekwipunku z prawej strony przedmiot, a potem wybrać opcję Przechowaj.

W ten sposób wybrany przedmiot zostanie przeniesiony do skrzyni, symbolizowanej przez listę z lewej strony. Oczywiście jeśli chcemy coś pobrać ze skrzyni i posiadamy na to miejsce w ekwipunku, to wykonujemy analogiczne czynności, tyle, że wybieramy przedmiot z menu z lewej strony.

Co najlepiej przechowywać w skrzyniach? Przedmioty, z których nie będziemy korzystać w bliskiej przyszłości. Jeśli posiadamy na przykład pięć sprayów leczniczych, to zostawmy przy bohaterze jeden czy dwa, a resztę lepiej trzymać w skrzyni.

skrzynia

Chociaż przechowywanie przedmiotów w skrzyniach wymaga czasami sporo chodzenia, to warto to robić. Istnieje wprawdzie opcja wyrzucania rzeczy z ekwipunku - wystarczy najechać na dany element i wybrać opcję Usuń, ale trzeba liczyć się z tym, że w ten sposób pozbędziemy się danego przedmiotu na stałe. Nie będzie go już można odzyskać. Wyjątek stanowią ważne rzeczy związane z fabułą.

Dobrze też wiedzieć, że przedmioty fabularne, które nie będą już przydatne (np. różne klucze) zostaną przy ikonie w ekwipunku specjalnie oznaczone „ptaszkiem". Oznacza to, że możemy wyrzucić już taką rzecz, ponieważ spełniła swoje zadanie i w przyszłości się nie przyda.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami