Resident Evil 2 - panele zasilające, zagadka układu elektrycznego w więzieniu

Zdobywamy części elektryczne, umożliwiające otworzenie celi Bena w więzieniu.

Po zakończeniu scenki w więzieniu sąsiadującym z podziemnym parkingiem, będziesz musiał odnaleźć dwa panele zasilające, aby włączyć przepływ prądu w skrzynce elektrycznej na prawo od celi Bena.

Panele są też w grze nazywane kostką obwodową lub częścią elektroniczną. Pierwszy z paneli możesz zdobyć dość szybko, ponieważ znajdziesz go w pomieszczeniu z generatorem na wschód od podziemnego parkingu.

Zanim będziesz mógł się do niego dostać trzeba będzie najpierw zdobyć czerwoną korbę, która znajduje się na drewnianym stoliku na prawo od celi z Benem. Po jej podniesieniu udaj się na północny wschód, przejdź przez psiarnię, a potem w korytarzu użyj korby, żeby odblokować dalsze przejście.

panel1

W ten sposób dotrzesz do pomieszczenia z generatorem. Teraz wystarczy podejść do pomarańczowego pudełka (1), a następnie obejrzeć je z poziomu ekwipunku. Otwórz je, dzięki czemu wejdziesz w posiadanie pierwszej kostki obwodowej.

Drugą zdobędziesz nieco później, już w trakcie spotkania Mr X i po rozwiązaniu zagadki z wieżą zegarową. Kiedy będziesz miał już dwie części wróć do więzienia i podejdź do skrzynki elektrycznej, gdzie zaczęła się cała łamigłówka.

skrzynka

Włóż do skrzynki dwie, znalezione wcześniej części elektryczne, dzięki czemu będziesz mógł rozpocząć łamigłówkę z prądem. Należy tak ustawić przewody, aby prąd z dwóch kostek z lewej (2, 3) dotarł do tej z prawej strony (4). W tym celu wystarczy ułożyć kable tak, jak na obrazku powyżej.

Po uczynieniu tego będziesz mógł zdobyć kartę magnetyczną zmarłego tragicznie Bena i uciec z parkingu podziemnego.

Zagadka Claire w biurze komendanta

skrzynkaclaire

Uwaga - w przypadku kampanii Claire również będziecie musieli zmierzyć się z podobną łamigłówką, tyle, że w biurze komendanta. Na powyższym obrazku można zobaczyć rozwiązanie zagadki.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami