Resident Evil 2 - lewarek, biblioteka, zagadka z regałami

Zdobywamy klucz trefl/karo, otwieramy archiwum i odnajdujemy dźwignię.

Podczas pobytu w zachodniej części komisariatu prędzej czy później trafisz do sporych rozmiarów pomieszczenia, jakim jest biblioteka. Po zejściu na parter zorientujesz się, że przy jednym z regałów znajduje się lewarek, któremu brakuje dźwigni.

Początkowo nie będziesz mógł nic z tym zrobić. Dopiero w dalszej części gry, po pierwszym przejściu przez podziemny parking i powrocie na komisariat, będziesz w stanie rozwikłać tę sprawę. Aby to uczynić należy najpierw zdobyć odpowiedni klucz - trefl, jeśli gramy Leonem lub kier, jeżeli sterujemy Claire.

Każdy z tych kluczy umożliwia otworzenie drzwi prowadzących do archiwum, które znajduje się w południowo zachodniej części posterunku na parterze. Kiedy się do niego dostaniesz podejdź do biurka i podnieś leżącą na nim dźwignię (1).

lewarek

Teraz sprawa jest już prosta. Wystarczy udać się do biblioteki, wsadzić zdobyte narzędzie w lewarek i przestawić go, co spowoduje opuszczenie regału. Następnie przesuń wszystkie regały z książkami maksymalnie w prawo.

W ten sposób stworzysz przejście prowadzące do drewnianych drzwi, przez które przejdziesz na kolejne piętro (3F) w głównym holu i będziesz mógł dotrzeć do wieży zegarowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami