Resident Evil 2 - klucz trefl, boss Tyrant, Mr X, sala obserwacji, pudełko z klejnotem (Leon)

Zdobywamy przedmiot, umożliwiający dostanie się w nowe miejsca i spotykamy potężnego przeciwnika.

Po zdobyciu pierwszego panelu zasilającego oraz odblokowania przejścia na komisariat czas na zdobycie kolejnej elektrycznej części, przy czym tym razem będzie to zadanie trudniejsze.

Kolejność, w jakiej można ukończyć tę część głównego zadania, jest wiele. W naszym poradniku znajdziecie wariant starający się zminimalizować ryzyko związane z przeciwnikami i depczącym nam po karku nieśmiertelnym bossem Tyrantem, znanego też pod nazwą Mr. X.

Zacznij od skierowania się do pokoju socjalnego znajdującego się na prawo od schodów, gdzie zapisz grę i przygotuj się do dalszej rozgrywki. Następnie wyjdź na korytarz i przebij się przez niego eliminując zombie. Na końcu skorzystaj z przycisku z lewej, aby otworzyć przejście do stróżówki (uważaj na żywy korpus policjanta z początku gry).

Przejście na dach, Tyrant

Skieruj się do głównego holu, gdzie zabij Marvina, który zdążył przemienić się w zombie. Następnie udaj się do holu na południowym zachodzie i oczyść sobie drogę do archiwum eliminując na korytarzu lizacza i zombie (możesz też zabarykadować pobliskie okna).

024

Wróć do holu i udaj się na piętro. Przez poczekalnię, gdzie znajduje się sejf, przejdź na korytarz przylegający do pracowni plastycznej i udaj się w lewo. Przy zamkniętym przyjściu skorzystaj z korby (1).

Wejdź po schodach na górę, przejdź do wschodniego magazynu i podnieś z centrum lokacji duży tryb, co będzie jednym z elementów związanych z zagadką wieży zegarowej. Wróć piętro niżej i skieruj się na balkon, gdzie podejdź do drabinki, z której bohater spadnie.

025

Zejdź po schodach na dół i udaj się do kotłowni. Zabij dwójkę zombie i przejdź do bezpiecznego miejsca, gdzie znajdziesz klucz trefl. Po przeszukaniu kotłowni wyjdź na zewnątrz i przestaw wajchę z prawej, po czym wejdź na górę po schodach i pociągnij dźwignię na narożniku, co spowoduje ugaszenie pożaru.

Przejdź przez drzwi z lewej i rusz wzdłuż korytarza. Po chwili po raz pierwszy natrafisz na bossa Tyranta (2). Najważniejsza informacja z nim związana jest taka, że jest nieśmiertelny, a od tej pory będzie podążał za bohaterem, aż do ucieczki z komisariatu.

W jaki sposób poradzić sobie z Tyrantem/Mr. X?

  • Kiedy będzie w pobliżu usłyszysz niepokojącą muzykę oraz kroki. Zacznij się wtedy rozglądać i pilnować.
  • Jeśli jest taka możliwość (np. sporo miejsca), to możesz próbować mu uciekać.
  • W ciasnych korytarzach lub kiedy się zbliży strzelaj mu w głowę, najlepiej ze strzelby. Dwa celne pociski z tej broni spowodują, że uklęknie na jednym kolanie i przez chwilę zaprzestanie pościgu, co zapewni możliwość oddalenia się.
  • Pamiętaj, że Mr. X może wchodzić do bezpiecznych stref, takich jak główny hol.

Trzymaj się tych wskazówek i realizuj kolejne cele misji. Kolejnym będzie dotarcie do ważnej szkatułki.

Dotarcie do sali obserwacji i pudełko z klejnotami

Po pierwszym spotkaniu z Tyrantem ukryj się w kotłowni i poczekaj, aż odejdzie (możesz go też postrzelić w głowę), po czym przejdź przez drewniane drzwi na dachu na posterunek.

026

Przebiegnij obok pracowni plastycznej i skieruj się korytarzem na klatkę (za miejscem na korbę), gdzie wcześniej wszedłeś po schodach na wyższe piętro. Tym razem udaj się na dół i skieruj się do sali obserwacji, którą otwórz kluczem trefl.

Na biurku znajdziesz zdobione klejnotami pudełko (3), które podnieś. Oprócz tego jest tu nieco naboi i notatka z szyfrem do sejfu. Po zabraniu pudełka opuść pomieszczenie i szybko udaj się do głównego holu.

Jeśli chcesz otworzyć pudełko, to musisz włożyć w nie klejnot z zagadki z rzeźbą cesarza. W środku znajdziesz odznakę policyjną, która jest jednocześnie urządzeniem USB, dzięki któremu możesz dostać się do zbrojowni S.T.A.R.S. i zdobyć nowy rodzaj broni. Chociaż jest to niebezpieczne, to warto się po nią pofatygować.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami