Resident Evil 2 - kody do sejfów i zamków

Sprawdź, jak otworzyć sejfy i szafki na komisariacie policji, grając Leonem.

Podczas przemierzania komisariatu policji kilkukrotnie natkniesz się na różne skrytki, które są związane z kodami. Bez ich podania niemożliwe będzie otworzenie mechanizmów, a co za tym idzie zdobycia nagrody.

Chodzi tutaj przede wszystkim o dwa rodzaje rzeczy, a mianowicie sejfy i skrytki z zabezpieczającymi kłódkami, czyli zamkami tarczowymi. Czym różnią się obydwa elementy?

W przypadku sejfów należy kręcić pokrętłem w lewo lub prawo (kierunek jest ważny), ustawić na chwilę wybraną cyfrę, potem przekręcić na kolejną, i tak dalej, aż do ostatniej. Kiedy to nastąpi zatwierdzamy wybór i sejf się otwiera, jeśli kombinacja była właściwa i odpowiednio ją wprowadziliśmy.

W przypadku zamków tarczowych na kłódkach wystarczy ustawić odpowiednie symbole - zazwyczaj cyfry lub litery, a potem zatwierdzić wybór. Można próbować każdą z kombinacji, aż do skutku. Znalezienie właściwej zajmuje na ogół do kilku minut.

Poniżej przedstawiamy miejsca występowania poszczególnych sejfów i szafek wraz z kodami, dzięki którym otworzycie mechanizmy.

Sejfy:

Sejf #1 - Zachodnie biuro

sejf1

Sejf ten znajduje się na parterze (1F) komisariatu policji, a konkretnie w jego zachodniej części w lokacji o nazwie zachodnie biuro. Jest w gabinecie, do którego wejście znajduje się na wprost od drzwi wejściowych do biura (uważaj, bo w gabinecie jest woźny-zombie, który zaatakuje bohatera).

Sejf stoi na prawo od wejścia do gabinetu. Kombinacja do niego (do znalezienia w biurze S.T.A.R.S. na piętrze 2F) to:

  • 9 w lewo
  • 15 w prawo
  • 7 w lewo

W środku znajduje się torba na biodra.

Sejf #2 - Poczekalnia

sejf2

Do drugiego sejfu możesz dostać się jeszcze w początkowej fazie gry. Wystarczy z głównego holu wejść po schodach na piętro (2F) i udać się na wschód. Znajdziesz tu przejście prowadzące do poczekalni. Sejf znajduje się pod biurkiem, na którym stoi komputer.

Aby się do niego dostać należy wpisać następującą kombinację cyfr (notatka z kodem jest do znalezienia w sali obserwacji):

  • 6 w lewo
  • 2 w prawo
  • 11 w lewo

W środku znajduje się ulepszenie do pistoletu.

Sejf #3 - Oczyszczalnia ścieków (kanały)

sejf3

Do tego sejfu możesz dotrzeć po odwiedzeniu pokoju monitoringu, gdzie rozpoczynasz zagadkę szachową. Po wyjściu na zewnątrz przestaw dźwignię, dzięki czemu pojawi się pomost na drugą stronę pomieszczenia. Udaj się tam, skręć w prawo i dojdź do końca, a sejf będzie stał po lewej stronie. Kod do niego znajdziesz na jego prawej ściance.

  • 2 w lewo
  • 12 w prawo
  • 8 w lewo

W środku znajdziesz kolbę strzelby, dzięki której wystrzał i przeładowanie tej broni następują jednocześnie.

Zamki:

Zamek #1 - szatnia przy prysznicach (2F)

zamek1

Zamek jest zawieszony na jednej z szafek w przebieralni. Hasło do niego to CAP. W środku znajdują się naboje do strzelby.

Zamek #2 - szafka na korytarzu na drugim piętrze (3F)

zamek2

Szafka ta znajduje się na drugim piętrze (3F) w małym, zaciemnionym korytarzu, który prowadzi od klatki schodowej. Stoi przed dziurą w ścianie, za którą znajduje się pomieszczenie z kluczem pik. Hasło do niej to DCM - w środku jest amunicja MAG.

Zamek #3 - szafka w sterowni (kanały)

zamek3

Ta szafka znajduje się sterowni (lokacja w kanałach), do której docierasz po minięciu kolejki liniowej. Aby otworzyć zamek należy ułożyć hasło SZF (wskazówka to plakat koncertu jazzowego, który zdobywa się nieco później po otworzeniu pokoju socjalnego). W szafce znajdziesz amunicję MAG.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami