Resident Evil 2 - nóż: zdobycie i odzyskanie, do czego służy

Narzędzie związane z walką oraz interakcją z innymi przedmiotami.

W trakcie rozgrywki stosunkowo szybko nasz bohater zdobędzie przydatne narzędzie, czyli nóż. Jest to przedmiot przydający się zarówno podczas eksplorowania i odwiedzania różnych lokacji, jak i do walki z niektórymi przeciwnikami.

Z noża można korzystać na kilka sposobów. Chodzi mianowicie o:

  • Interakcję z napotkanymi przedmiotami
  • Walkę z przeciwnikami
  • Obronę przed atakami

W pierwszym przypadku wystarczy podejść do jakiegoś przedmiotu i wcisnąć przycisk interakcji. Jeśli posiadamy nóż w inwentarzu i bohater będzie mógł go użyć w danym miejscu, to uczyni to. Dobrym przykładem może być tu zalepiona taśmą skrzynka elektryczna. Nóż pozwoli zdjąć taśmę i dobrać się do wnętrza skrzynki, co umożliwi otworzenie pobliskich drzwi.

Z noża można również korzystać, jak z broni. Jeśli posiadamy go w inwentarzu, to wystarczy wcisnąć klawisz L1 (PS4) / LB (XO), aby przygotować się do ataku, a potem wcisnąć klawisz odpowiedzialny za atak. Należy jednak pamiętać, żeby korzystać z niego tylko w kryzysowych sytuacjach, takich jak brak amunicji, lub gdy rywal jest mocno osłabiony. Bohater musi bowiem podejść blisko celu, a zadawane nożem obrażenia są stosunkowo mało groźne.

noz

Nóż przydaje się również do przeprowadzania kontrataków. Gdy złapie nas jakiś przeciwnik będziemy mieli chwilę, aby wcisnąć L1/LB (1), wbić ostrze w rywala i odepchnąć go. Nie zabijemy w ten sposób wroga, ale odrzucimy na pewną odległość, co umożliwi dobicie go.

Należy przy tym pamiętać, aby po walce podejść do zwłok i wyjąć z nich nóż. Inaczej zwyczajnie go stracimy. Warto mieć też na uwadze, że narzędzie posiada wskaźnik wytrzymałości (biały pasek pod ikoną w inwentarzu). Im więcej z niego korzystamy, tym szybciej spadnie do zera, przez co stanie się nieprzydatny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami