Resident Evil 2 - wywoływanie filmu, co jest na kliszy, zagadka rzeźba cesarza

Łamigłówka, w której musimy zdobyć kliszę i ustalić, co się na niej znajduje.

Podczas zwiedzania komisariatu możesz dostać się na parterze do pokoju z depozytami, który znajduje się na północnym zachodzie posterunku. Jest to charakterystyczne miejsce z zamkniętymi szafkami oraz pomieszczeniem, gdzie przetrzymywana jest strzelba, do której można dostać się przy pomocy karty magnetycznej.

Poszczególne szafki z przedmiotami można otwierać przy pomocy konsoli. Wystarczy wpisać numer szafki i zatwierdzić ją klawiszem enter na dole ekranu konsoli. Początkowo nie masz dostępu do wszystkich, ponieważ brakuje dwóch klawiszy cyfr 2 oraz 3, które można znaleźć w późniejszej części gry.

W szafce o numerze 106, a więc takiej, do której możesz dostać się od razu, znajduje się rolka filmu. Jest to przedmiot fabularny związane z pewną zagadką. Najpierw należy jednak wywołać film. Aby to uczynić wróć na korytarz i podejdź do ciemni, znajdującej się nieco na wschód od pokoju z depozytami. Przejdź do drugiego pomieszczenia.

ciemnia

W środku natkniesz się na wannę do wywoływania zdjęć (1). Podejdź do niej, wejdź w interakcję i użyj rolki filmu znalezionego w pokoju z depozytami. W ten sposób wywołasz fotografię przedstawiającą rzeźbę cesarza.

W prawej ręce trzyma berło (2), a w lewej czerwoną księgę (3). Jest to wskazówka do rozwiązania zagadki związanej z posągiem. Aby ją kontynuować należy dotrzeć do biblioteki w zachodniej części posterunku.

cesarz

Na parterze w pobliżu drewnianych drzwi prowadzących do głównego holu znajdziesz czerwoną księgę leżącą na stoliku. Podnieś ją. Następnie przejdź przez główny hol do poczekalni i przejdź przez drewniane drzwi na wschodzie (potrzebny jest klucz pik). Z korytarza przejdź do pracowni plastycznej, gdzie znajduje się posąg cesarza (4). Podnieś leżącą z prawej strony rękę (5).

Następnie w ekwipunku wsadź do ręki czerwoną książkę znalezioną w bibliotece, a potem umieść tak połączone przedmioty w posągu. W ten sposób odblokujesz drugą rękę cesarza i zdobędziesz berło. Przyjrzyj mu się w ekwipunku, a w środkowej części zobaczysz przełączniki. Użyj go, dzięki czemu wejdziesz w posiadanie czerwonego diamentu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami