Resident Evil 2 - jak otwierać drzwi z łańcuchami

Nożyce, czyli specjalne narzędzie do problemowych przejść.

Już w początkowych fazach gry zorientujesz się, że niektóre drzwi są zablokowane przy pomocy łańcuchów. Początkowo nie będzie można nic z tym zrobić, a przejścia takie będą niedostępne.

Jednak wraz z rozwojem kampanii fabularnej, a konkretnie po dotarciu do wyjścia ewakuacyjnego z komisariatu policji (w przypadku rozgrywki toczonej Leonem). Kiedy tam dotrzesz zobaczysz z prawej strony skrzynię z narzędziami, w tym z nożycami do cięcia metalu (1).

Podnieś je, dzięki czemu od tej chwili będziesz w stanie przecinać łańcuchy blokujące drzwi. Po raz pierwszy możesz ich użyć na przejściu z lewej, tuż przy miejscu, gdzie znajdujesz wspomniane narzędzie.

Aby z niego skorzystać wystarczy podejść do drzwi z łańcuchem i wejść z nim w interakcję. Kiedy pojawi się menu z ekwipunkiem wybierz Narzędzie skrawające oraz opcję Użyj, a już po chwili bohater rozprawi się z przeszkodą.

nozyce

Od momentu podniesienia nożyc warto nosić je w ekwipunku, co umożliwi szybki dostęp do nowych lokacji. Warto również dodać, że jest to ważny fabularnie przedmiot, dlatego nie będziesz mógł wyrzucić go z inwentarza, przynajmniej do czasu zniszczenia wszystkich łańcuchów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami