Resident Evil 2 - leczenie bohatera, przywracanie zdrowia

Zioła lecznicze, spraye i inne możliwości odnawiania energii.

W przeciwieństwie do wielu współczesnych gier akcji w Resident Evil 2 nie istnieje system automatycznej regeneracji zdrowia głównych bohaterów. Jak przystało na rasowy survival-horror, musimy w tym miejscu liczyć na specjalne przedmioty, które należy znajdować samemu podczas eksploracji kolejnych miejsc.

Chodzi tutaj między innymi o regenerujące spraya lub różnego rodzaju zioła. Aby sprawdzić stan zdrowia postaci wystarczy uruchomić ekran ekwipunku (trójkąt - PS4, Y - XO) i spojrzeć na pasek w lewym dolnym narożniku (1).

Im bardziej jest zielony, tym więcej zdrowia posiada postać. Jeśli będziemy atakowani przez wrogów, to poziom zdrowia zacznie się obniżać, a pasek zacznie przyjmować kolor żółty (niepokojący), a finalnie czerwony (niebezpieczny), w którym należy bohatera jak najszybciej uleczyć.

zdrowie

Aby tego dokonać wystarczy z ekwipunku wybrać przedmiot medyczny (2) i zwyczajnie go użyć. W opisach przedmiotów pojawiają się informacje dotyczące tego, ile zdrowia przywróci jego użycie. Niektóre z nich odnawiają bowiem tylko małą część energii, inne pół, ale są również takie, jak spray, które regenerują całe życie.

Warto też pamiętać o możliwość łączenia niektórych medycznych przedmiotów. Za dobry przykład mogą tu posłużyć różne zioła. Przykładowo połączenie dwóch ziół spowoduje powstanie proszku, który leczy znacznie skuteczniej niż pojedyncza roślina.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami