Resident Evil 2 - co to jest wspomaganie, łatwiejszy poziom trudności

Jeśli gra robi się za trudna, można skorzystać z kilku ułatwień.

Jak przystało na rasowy survival-horror, Resident Evil 2 charakteryzuje się dość wysokim poziomem trudności. Chociaż z początku podstawowe zombie wydają się stosunkowo prostym przeciwnikiem, to szybko okazuje się, że ciasne korytarze i zastawione lokacje mocno ograniczają możliwości poruszania się bohatera.

Co za tym idzie rywale, pomimo swojej powolności, mogą dość szybko znaleźć się przy głównej postaci. Dodatkowo trzeba przeglądać dosłownie każdy zakamarek i zbierać wszystkie możliwe bronie oraz amunicję do nich, ponieważ jej braki są na porządku dziennym.

Dlatego jeśli co chwila giniesz, a na ekranie pojawia się napis „Nie żyjesz", to gra sama zaproponuje włączenie tak zwanego trybu wspomagania, który ma za zadanie nieco uprościć rozgrywkę.

wspomaganie

Co zapewnia wspomaganie? Opcja ta wpływa na trzy elementy, a konkretnie na:

  • Wspomaganie celowania - po wyjęciu broni celownik sam znajdzie się na głowie rywala (1) lub w jej pobliżu. Normalnie całe celowanie odbywa się manualnie.
  • Automatyczne odzyskiwanie określonej ilości zdrowia - dzięki temu szukanie przedmiotów odnawiających siły witalne bohatera będzie odbywać się nieco spokojniej.
  • Osłabienie przeciwników - rywale będą nieco mniej agresywni, a ich zabicie trochę prostsze.

Jest to zatem opcja godna polecenia nowym oraz początkującym graczom, którzy zbyt często giną podczas zabawy i staje się to dla nich irytującą przeszkodą. Należy przy tym pamiętać, że po aktywowaniu tej opcji nie będzie już można wrócić do standardowego poziomu trudności.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami