Crytek tworzy nową grę AAA

Opartą na rozgrywce sieciowej i wielkim świecie.

Firma Crytek, odpowiedzialna między innymi za serię Crysis i stworzenie silnika CryEngine, zapowiedziała w komunikacie prasowym nową, wysokobudżetową grę. Będzie to produkcja skupiająca się na rozgrywce sieciowej.

We wspomnianym komunikacie, Crytek ujawnił jednak przede wszystkim nawiązanie współpracy z firmą Improbable, odpowiedzialną za stworzenie zaawansowanego oprogramowania SpatialOS.

To sieciowe środowisko, na którym oprze się najnowsza produkcja niemieckiego producenta. Oprogramowanie - bazując na technologii chmury - ułatwia producentom gier tworzenie ogromnych i rozwiniętych, multiplayerowych światów.

crysis3
Crysis 3 to ostatnia, wysokobudżetowa produkcja firmy Crytek

Komunikat prasowy skupia się głównie na nawiązaniu wspomnianej współpracy. Dzięki połączeniu sił, Crytek wraz z Improbable stworzą nie tylko własną grę, ale zaoferują też innym studiom deweloperskim gotowe rozwiązania w podobnym stylu.

O samej grze Cryteka wciąż nie wiemy zbyt dużo. Producenci zapewniają jednak, że „już wkrótce” przedstawią więcej szczegółów dotyczących produkcji. Pierwsze opinie o najnowszym projekcie Cryteka wskazują na grę typu MMO lub battle royale - to jednak wciąż tylko przypuszczenia, a na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami