Resident Evil 2 - oceny i opinie mediów

Znakomity remake i wielki hit.

Pojutrze - 25 stycznia - debiutuje remake Resident Evil 2. Branżowe serwisy zdążyły już ocenić grę i wyrazić swoją opinię dotyczącą produkcji. Zebraliśmy najciekawsze opinie i oceny najważniejszych mediów.

Na początku warto zaznaczyć, że gra osiągnęła bardzo wysoką średnią w serwisie Metacritic. Popularny agregat ma zebranych obecnie 60 recenzji, a średnia ocen wynosi aż 91/100. Niemal wszystkie z nich rozpoczynają się od 80/100 i kończą się na maksymalnych notach.

Recenzenci zgodnie twierdzą, że remake popularnego horroru został niemal perfekcyjnie dostosowany do obecnych standardów. Wielu krytyków podkreśla również fakt, że swobodna kamera w grze pozwoliła na osiągnięcie zupełnie innego, dużo lepszego i głębszego odbioru produkcji.

Przy tak wysokiej średniej ocen gry, trudno znaleźć zasadnicze minusy Resident Evil 2. Pojawiają się jednak głosy o krótkotrwałych spadkach animacji w konsolowych wersjach czy lekkich nieścisłościach w działaniu sztucznej inteligencji przeciwników, nie mających jednak finalnie negatywnego wpływu na odbiór gry.

Oto przykładowe oceny wybranych mediów:

Zachęcamy również do przeczytania naszej recenzji Resident Evil 2. Łukasz przyznał grze srebrną Rekomendację i o grze pisze tak: „Resident Evil 2 to remake jednej z najcieplej przyjętych części serii. Trudno o lepsze odświeżenie gry o nieświeżych zombie.”

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami