Dyrektor kreatywny Cyberpunk 2077 przeszedł do firmy Blizzard

Na identyczne stanowisko.

Dyrektor kreatywny Cyberpunk 2077 - Sebastian Stępień - w tym miesiącu przeszedł z warszawskiego studia CD Projekt Red do Blizzard Entertainment, które zlokalizowane jest w kalifornijskim Irvine.

Informację o zmianie miejsca zatrudnienia deweloper ujawnił na swoim profilu w portalu LinkedIn. W firmie odpowiedzialnej za rozwój takich serii, jak StarCraft i Warcraft piastuje identyczne stanowisko.

Na razie nie jest jasne, jakim dokładnie projektem zajmuje się Polak. Warto jednak zaznaczyć, że ostatnio Blizzard poszukuje ludzi do prac nad nową grą w uniwersum Diablo - niewykluczone więc, że dołączył do zespołu przygotowującego tytuł.

cyberpunk_blizz
Niewykluczone, że Stępień zajmie się nowym Diablo

Doświadczenie Stępnia sugeruje, że będzie miał wpływ na scenariusz. W CD Projekt Red był nie tylko dyrektorem kreatywnym Cyberpunk 2077, ale też nadzorował ekipę odpowiedzialną za kwestie fabularne, a w przeszłości był głównym projektantem historii w serii Wiedźmin.

Nie wiadomo, kiedy studio Blizzard ujawni projekt, w powstawanie którego zaangażowany jest polski deweloper, zwłaszcza, że prace nad tajemniczą produkcją mogą znajdować się na dosyć wczesnym etapie.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami