Rage 2 to następca postapokaliptycznego FPS-a od Bethesdy Softworks z 2011 roku. Za produkcję odpowiadają deweloperzy ze szwedzkiego Avalanche Studios, znani m.in. z serii Just Cause, a także id Software, twórcy serii Doom.

Gra wykorzystuje silnik pierwszego studia, czyli technologię Apex, w odróżnieniu od pierwszej części, gdzie zastosowano narzędzie id Software. Rage 2 ma być pełnoprawnym sandboksem, osadzonym w dynamicznym i niebezpiecznym świecie pełnym mutantów.

Twórcy zapowiedzieli położenie większego nacisku na fabułę i rozgrywkę w stosunku do poprzedniej części. Świat gry ma być bardziej zróżnicowany, a smaczku dodadzą zdarzenia losowe. Deweloperzy klimat produkcji nazywają „post-postapokaliptycznym”, wskazując na odmienność produkcji względem Fallouta 76.

Rage 2 zaoferuje tryb kampanii dla jednego gracza. Wiadomo także, że shooter ma być dostępny w formie usługi, która w przyszłości będzie rozszerzana o nowe elementy, także społecznościowe. Tytuł ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Twórcy zapowiedzieli, że Rage 2 nie będzie oferował skrzynek z losową zawartością, czyli tzw. lootboksów.

  • Data premiery: 14 maja 2019
  • Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One
  • Producent: Avalanche Studios / id Software
  • Wydawca: Bethesda Softworks
  • Wydawca PL: Cenega

Data premiery, edycje gry i platformy sprzedaży

Gra zadebiutuje 14 maja 2019 roku na trzy platformy: PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Rage 2 można zakupić w trzech wersjach: standardowej, Deluxe oraz Collector's Edition. Decydując się na edycję Standard w przedsprzedaży, otrzymamy dodatkową misję „Kult Boga Śmierci”, sztukę broni, zbroję oraz pojazd - monster truck Mutant.

rage2_01

Edycja Deluxe oferuje dodatek „Powstanie duchów”, znaną z Dooma broń BFG czy booster postępu. Wybierając tę wersję w formie przedsprzedaży, otrzymamy te same dodatki, jak w przypadku wersji Standard. Wersja kolekcjonerska zawierać będzie steelbook, plakat oraz specjalną figurkę-głowę mutanta. Dodatkowo otrzymamy zawartość z edycji Deluxe.

Rage 2 można zamówić przez platformy Microsoftu, Sony oraz Bethesdy. Gra prawdopodobnie nie będzie dostępna na platformie Steam. Twórcy obiecują aktualizacje tytułu po premierze, zarówno darmowe, jak i płatne.

Fabuła i bohaterowie

Fabuła Rage 2 opowiada o walce głównego bohatera, Walkera, z reżimem zwanym Władzą. Akcja gry będzie mieć miejsce 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Ziemia, spustoszona przez uderzenie asteroidy Aphophis niemal 130 lat wcześniej, powoli odradza się. Poprawia się życie zdziesiątkowanych mieszkańców, którym mimo wszystko dokucza bezprawie pustkowi.

Protagonista jest ostatnim strażnikiem Vinelandu i musi walczyć o przeżycie w postapokaliptycznym świecie. Głównym przeciwnikiem w grze jest Generał Cross, przywódca Władzy. Frakcja skupia się na siłowym przejmowaniu pustkowi, a w jej szeregach znajdują się super-żołnierze wyposażeni w najnowszą technologię i mutanty. Na celowniku Crossa są również ci, którzy przetrwali kataklizm w schronach zwanych Arkami.

rage2_02

Władza jest bezsprzecznym władcą nieba, a jej wojska mogą zaatakować w każdej chwili dowolne miejsce na pustkowiach. Poza nią bohater musi walczyć z napotykanymi bandytami i mutantami. Walker na szczęście nie jest zupełnie bezbronny - w walce wspomoże go arsenał broni i wiele pojazdów oraz specjalne umiejętności.

Nie wiemy czy Walker ma powiązania z bohaterem pierwszej części, czyli Nicholasem Raine. W Rage 2 spotkamy wcześniej poznane postacie: kapitana Johna Marshalla, doktora Kvasira, a Loosum Hagar zapozna Walkera z nową wersją śmiglika (ang. wingstick). Zobaczymy znane z pierwszej części Wellspring i wkroczymy do Gunbarrel, miejsca znanego w poprzedniej części tylko z pogłosek.

Rozgrywka, zmiany i nowości

Rage 2 ma oferować wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza, w której przemierzamy świat i walczymy z przeciwnikami z perspektywy pierwszej osoby. W każdej chwili możemy zboczyć ze ścieżki głównego wątku i wziąć udział w szeregu aktywności pobocznych. Każda z nich ma wpływać na relacje z ważnymi dla fabuły postaciami.

Wśród zajęć pobocznych można wyróżnić wyścigi zarówno na torze, jak i wyzwania na otwartych przestrzeniach. Ścigając się możemy wygrywać kolejne pojazdy do kolekcji. Inną aktywnością jest niszczenie mocno chronionych konwojów. Każdy z nich ma swojego lidera, silnie bronionego przez różne pojazdy.

W ramach show „Mutant Bash” zmierzymy się z kolejnymi falami coraz silniejszych mutantów. Bez odpowiedniego arsenału nie tylko broni, ale i umiejętności, przetrwanie kolejnych natarć okaże się problematyczne. Niezbędne zdolności, czyli nanotrytowe moce, odnajdziemy w trakcie misji i eksploracji świata w specjalnych arkach.

rage2_03

Specjalne umiejętności umożliwiają Walkerowi odepchnięcie wrogów falą energii, atakowanie ich z powietrza czy odparowywanie ataków za pomocą tarczy energetycznej. Do gry wróci znany z pierwszej części śmiglik, czyli specjalny bumerang z ostrzami na każdym końcu narzędzia.

Broń ulepszymy i wzbogacacimy o nowe funkcjonalności. Wykorzystywanie łączonych funkcji w ramach tzw. przesteru pozwoli na zadawanie większych obrażeń wrogom czy zdobywanie lepszych łupów. Walkę będzie można prowadzić również za sterami pojazdów wyposażonych w działka.

W stosunku do poprzednika, Rage 2 zaoferuje całkowicie otwarty świat. Pieszo lub za sterami pojazdów doświadczymy wiele różnych ekosystemów pełnych życia, często nieprzyjaźnie nastawionych do bohatera. Zobaczymy roślinność w dżungli, jeziora czy mokradła, a także pozostałości po cywilizacji.

W grze doświadczymy także losowości, wywołanej przez akcje postaci niezależnych. Sztuczna inteligencja ma dzielić się na frakcje, które mogą być nastawione nieprzyjaźnie do innych grup. Będziemy mogli wspierać naszych sojuszników, a także zostać łowcą głów i eliminować poszukiwanych złoczyńców.

Twórcy postanowili poprawić płynność gry, która utrudniała rozgrywkę w poprzedniej części. Po świecie będziemy poruszać się bez ekranów ładowania.

Reklama

O autorze

Redakcja

Redakcja

Zespół redakcyjny

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Więcej artykułów od Redakcja

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały