Następna misja z działu natarć regionalnych, po wypełnieniu której będziesz mógł zająć terytorium Paso Ventoso, leżące na zachodzie mapy. Tym razem celem będzie dotarcie do tajnej bazy Czarnej Ręki, która znajduje się w kopalni.

Po dostaniu się na miejsce, okaże się, że cały kompleks jest opuszczony. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Pierwszym zadaniem będzie zniszczenie trzech grup wybuchowych zbiorników.

Na terenie kopalni jest ich sporo, a najłatwiej zlokalizować je korzystając z systemu AR. Następnie wystarczy je ostrzelać lub poprzewracać przy pomocy linki, co spowoduje eksplozje.

Po wysadzeniu w powietrze trzech takich grup otworzą się wrota, blokujące dotąd przejścia do tajnej bazy pod skałą. Uważaj, bo od razu pojawią się też strażnicy, których wyeliminuj.

049

Przejdź przez korytarz, a po chwili dotrzesz do głównej hali z dużą ilością wrogów. Znajdź sobie schronienie i w pierwszej kolejności wyeliminuj tych najbardziej niebezpiecznych, jak stojący na podwyższeniach snajperzy (1).

Następnie, najlepiej z wykorzystaniem wybuchowych obiektów, rozpraw się z pozostałymi siłami obrony. Kiedy załatwisz odpowiednią ilość otworzą się drzwi do następnego pomieszczenia. W nim szybko skieruj się do konsoli, rozpraw się z przeszkadzającymi przeciwnikami i włam się do komputera.

050

Po otworzeniu przejścia do kolejnej lokacji włam się do następnej konsoli, a potem skorzystaj z windy, aby dostać się na powierzchnię. Tutaj najlepiej jest włamać się do śmigłowca bojowego i polecieć w stronę wskazanego celu.

Jest nim transmiter (2), który musisz bronić przed wrogimi, atakami lotniczymi (3). Najlepiej robić to właśnie w helikopterze, zwłaszcza w takim wyposażonym w działka i rakiety. Oddal się nieco od celu i po prostu ostrzeliwuj nadlatujące jednostki, uważając przy tym, żeby samemu nie zniszczyć anteny.

Gdyby śmigłowiec został zniszczony, to skorzystaj ze spadochronu, wingsuita i linki, aby szybko dostać się do kolejnego. Alternatywą jest korzystanie z działek przeciwlotniczych na dachu budynku, jednak będziesz miał w nich ograniczoną widoczność, co utrudni zadanie.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta