Pojawiły się nieoficjalne testy GeForce GTX 1660 Ti - niezapowiedzianej dotychczas karty graficznej, która jest podobno pierwszym GPU na architekturze Turing bez obsługi ray tracingu.

Internauta Apisak opublikował na Twitterze grafikę prezentującą rezultaty modelu przeznaczonego do laptopów w grze Age of the Singularity. W wysokich ustawieniach graficznych i rozdzielczości 1080p sprzęt osiąga 7400 punktów.

Dla porównania GTX 1060 w wersji dla notebooków w identycznych warunkach generuje 6200 punktów. To oznacza, że nowa karta graficzna firmy Nvidia powinna być szybsza od wspomnianego GPU o około 20 procent.

Zobacz: Recenzja GeForce RTX 2080 i RTX 2080 Ti

Warto jednak podkreślić, że testy dotyczą wyłącznie modeli przygotowanych z myślą o laptopach. Niewykluczone więc, że GTX 1660 Ti w edycji dla komputerów osobistych osiągnie nieco wyższe wyniki.

Nieoficjalne informacje sugerują, że nowe urządzenie Nvidii bazuje na układzie TU116 oraz posiada 1536 rdzeni CUDA i 6 GB pamięci. Sprzęt oparto podobno na wykorzystywanej przez karty z serii RTX architekturze Turing, która zapewnia dodatkową wydajność.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały