Metro Exodus zaoferuje kilka zakończeń

Każdy dostanie takie, na jakie zasłużył - twierdzą deweloperzy.

Fabuła w Metro Exodus może zakończyć się na kilka sposobów, w zależności od wyborów gracza - poinformował podczas rozmowy z PlayStation Universe Huw Beynon, szef globalnej komunikacji w Deep Silver.

- W Exodus grasz tak, jak chcesz. Możesz być taką postacią, jaką zapragniesz i reagować na wydarzenia w świecie, jak ci się podoba. W końcu jednak zobaczysz konsekwencje swoich wyborów - mówi Beynon.

- Nie ma tu dobrego i złego finału. Jak mówi nasz dyrektor kreatywny: dostaniesz to zakończenie, na które zasługujesz - dodaje.

Deweloper wspomniał też o systemie moralności, który zaoferuje gra. Twórcy ze studia 4A Games unikają jednak wspomnianej nazwy, ponieważ podczas projektowania historii unikali oczywistych wyborów.

met2
Poprzednie części również mogły zakończyć się na kilka sposobów

- Niezwykle istotne jest to, że decyzje nie są sygnalizowane. Zrezygnowaliśmy ze wskaźników informujących, który wybór jest odpowiedni, a który nie.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Beynon podkreśla, że na zakończenie wpłyną nawet niewielkie i subtelne wybory, dokonane na przestrzeni całej fabuły.

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PlayStation 4 i Xbox One. „Dla wielbicieli prozy Głuchowskiego, postapokaliptycznych światów i shooterów nastawionych na przetrwanie szykuje się niezła gratka” - napisaliśmy w naszych wrażeniach z wczesnej wersji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami