Niektórzy europejscy posiadacze konsol PlayStation otrzymali ankietę, której celem jest „zaplanowanie przyszłości” platformy. Sony próbuje dowiedzieć się, czego gracze oczekują po kolejnych urządzeniach firmy.

Kwestionariusz dotyczy między innymi sposobu używania sprzętu japońskiego koncernu. Nie zabrakło kwestii dotyczących streamingu, czyli strumieniowania gier uruchamianych na zewnętrznych serwerach (dzięki, Twisted Voxel).

Sony zapytało również o granie w produkcje przez sieć i w pojedynkę. Ankieta poświęcona jest także urządzeniom posiadanym aktualnie przez użytkowników - nie tylko konsolom, ale także platformom przenośnym.

playstation_ankieta
Fragment ankiety rozsyłanej przez Sony

Nie jest to na razie jasne, ale niewykluczone, że uzyskane odpowiedzi i opinie firma wykorzysta przy projektowaniu PS5. Prace nad platformą trwają, choć nie wiadomo, kiedy sprzęt zostanie zapowiedziany.

Zobacz: Czego oczekujemy od PS5

Jakiś czas temu prezes Sony Interactive Entertainment zasugerował, że konsola następnej generacji zadebiutuje najwcześniej w 2021 roku. Warto zaznaczyć, że zarejestrowane w minionych miesiącach patenty sugerują, że urządzenie otrzyma wsteczną kompatybilność.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki