Inwestorzy Activision wszczęli śledztwo w sprawie rozstania z Bungie

Aby sprawdzić, czy nie doszło do oszustwa.

W ubiegłym tygodniu Activision rozstało się ze studiem Bungie, które zachowało prawa do marki Destiny. Inwestorzy koncernu nie są najwyraźniej zadowoleni z podjętej decyzji, ponieważ wszczęli śledztwo w tej sprawie.

Akcjonariusze wynajęli Pomerantz LPP - firmę, która specjalizuje się w dochodzeniach korporacyjnych. Eksperci sprawdzą, czy podczas zrywania współpracy między wydawcą a deweloperami nie doszło do oszustwa lub „nieuczciwych praktyk biznesowych”.

Rozstanie Activision i Bungie doprowadziło do znacznego spadku wartości akcji pierwszego z wymienionych podmiotów. To właśnie dlatego inwestorzy postanowili przeprowadzić stosowne śledztwo (dzięki, GamingBolt).

destiny_2_bungie
Po rozstaniu z Acitvision, studio Bungie zachowało prawa do Destiny

Zobacz: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Do tej pory nie ujawniono warunków, na których doszło do zerwania współpracy. Analitycy spekulują jednak, że deweloperzy stanęli przed koniecznością uiszczenia nieokreślonej opłaty, choć zapewne niezbyt wysokiej.

Mimo rozstania z Activision, Destiny 2 w wersji PC pozostanie dostępne na należącej do Blizzarda (będącego częścią firmy) platformie Battle.net. Twórcy nie zmienili także planów rozwoju gry na najbliższe miesiące.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami