Forza Horizon 4 - Microsoft usuwa dwie emotki tańca z gry

W obawie przed ewentualnymi pozwami?

Najnowsza aktualizacja do Forza Horizon 4 usunęła z gry dwie emotki - Carlton i Floss. Choć Microsoft nie wypowiedział się na temat przyczyny decyzji, oba tańce były obiektem rozpraw sądowych między twórcami Fortnite a osobami roszczącymi prawo do układów (dzięki, Kotaku).

W produkcji studia Playground Games kierowcy wybierają emotki, których awatar użyje w określonych momentach - na przykład po wygraniu wyścigu.

Carlton pozwala wykonać taniec Alfonsa Ribeira, zaprezentowany w serialu „Bajer z Bel-Air”. Aktor oskrażył Epic Games za bezprawne użycie układu w Fortnite w grudniu ubiegłego roku.

Floss to charakterystyczne ruchy pierwotnie wykonane przez celebrytę Russella Horninga, szerszej publiczności znanego jako Backpack Kid. Matka nastolatka również wstąpiła na drogę sądową z twórcami sieciowej strzelanki w grudniu.

Niektóre z emotek bazujących na popularnych tańcach pozostały w grze. Mowa chociażby o układzie wykonywanym przez rapera Drake'a w teledysku do utworu „Hotline Bling”.

Oprócz wspomnianych osób, pozew w stronę Epic Games skierował też raper 2 Milly oraz matka Orange Shirt Kid, czyli młodzieńca, którego taniec trafił do Fortnite ze względu na prośby społeczności.

Zobacz: Forza Horizon 4 - poradnik i najlepsze wskazówki

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami