Wydawca Red Dead Redemption 2 pozwany przez agencję Pinkertona

Za przedstawienie agentów w grze.

W grudniu ubiegłego roku agencja Pinkertona oskarżyła wydawcę Red Dead Redemption 2 - spółkę Take-Two - za rzekome bezprawne użycie wizerunku organizacji i jej agentów w grze.

Przedsiębiorstwo detektywistyczne uznawane jest za protoplastę amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI). Wbrew powszechnej opinii, nadal jednak funkcjonuje, kierowane przez szwedzką firmę Security AB.

Agencja domaga się odszkodowania lub udziału w zyskach za użycie swojej nazwy w produkcji studia Rockstar (dzięki, The Verge). W grze odgrywa istotną rolę - dwóch detektywów podąża tropem Arthura Morgana i pozostałych członków gangu Dutcha.

rdr2_pinkertoni
Agent Pinkertona z Red Dead Redemption 2

Take-Two odpowiedziało własnym pozwem. Wydawca powołał się na pierwszą poprawkę amerykańskiej konstytucji, gwarantującą wolność słowa. Podkreślono, że obecność Pinkertonów w Red Dead Redemption 2 i sposób przedstawienia pracowników firmy jest zgodne z realiami, w których osadzono akcję tytułu.

Jednocześnie zwrócono uwagę, że agencja regularnie pojawia się w innych produktach kultury, w tym filmie „Straceńcy”, serialu telewizyjnym „Deadwood” oraz grze BioShock Infinite - główny bohater tej ostatniej jest byłym detektywem.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy podobny ruch ze strony Pinkertonów. Swego czasu firma próbowała pozwać - bez powodzenia - amerykański zespół Weezer za wydany w 1996 roku album o wymownej nazwie „Pinkerton” (dzięki, Kotaku).

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami