Cyberpunk 2077 - właściwe prace ruszyły po premierze pierwszego dodatku do Wiedźmina 3

Przygody Geralta były priorytetem.

Cyberpunk 2077 formalnie zapowiedziano w styczniu 2013 roku, ale okazuje się, że właściwe prace nad produkcją rozpoczęły się po wydaniu Serc z Kamienia, czyli pierwszego dodatku do Wiedźmina 3.

W wywiadzie dla francuskiego serwisu Jeuxactu główny animator przerywników filmowych w CD Projekt Red - Maciej Pietras - podkreślił, że priorytetem była trzecia odsłona przygód Geralta. Dopiero po ukończeniu gry, zaczęto kierować środki na nowy projekt.

Całe studio zaangażowało się jednak w powstawanie Cyberpunk 2077 po premierze Serc z Kamienia. Deweloper wspomina, że było to w 2014 roku, choć niewykluczone, że się pomylił, ponieważ rozszerzenie zadebiutowało w październiku 2015 roku (dzięki, IGN).

cyberpunk_2077_w3
CD Projekt Red koncentruje się na Cyberpunk 2077 dopiero od kilku lat

Pietras wyjaśnił, że wcześniej CD Projekt Red prowadziło wstępne prace nad tytułem. Przygotowywano między innymi grafiki koncepcyjne, a także zastanawiano się nad kierunkiem, który powinna obrać gra.

Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, ale produkcja zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami