Skyrim Together to modyfikacja do piątej odsłony serii The Elder Scrolls, wprowadzająca do gry Bethesdy kooperację. Twórcy poinformowali, że „niedługo” ruszą z serią testów moda (dzięki, Wccftech).

Początkowo Skyrim Together sprawdzą wyłącznie osoby, które wsparły projekt w serwisie Patreon. Zamknięta beta nie będzie jednak trwała długo, a otwarte testy - dostępne dla wszystkich zainteresowanych - ruszą tydzień lub dwa tygodnie później. Nie podano jednak konkretnych dat.

Testy posłużą autorom do sprawdzenia stabilności modyfikacji. Początkowo liczba graczy w sesji zostanie ograniczona do 8 osób, ale niewykluczone, że w pełnej wersji na mapie spotka się więcej użytkowników.

Skyrim Together nie można jeszcze pobrać, ale mod otrzyma własny launcher, który będzie aktualizował tryb kooperacyjny do najnowszej wersji.

Autorzy Skyrim Together w 2017 roku starali się o publikację moda na platformie Steam, na co nie udzieliła pozwolenia Bethesda. Wydawca zgodził się jednak nie blokować prac, pod warunkiem, że twórcy skorzystają z innej metody dystrybucji.

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.