Wczoraj na PC, PS4 i Xbox One zadebiutowało półgodzinne demo odświeżonego Resident Evil 2. Jeden z internautów przygotował porównanie remake'u z oryginałem wydanym w 1998 roku.

W materiale opublikowanym przez użytkownika o pseudonimie Cycu1 zestawiono ze sobą fragment, który gracze mogą sprawdzać w testowej wersji gry. Autor nagrania rozegrał sekwencję w pierwowzorze i nowej edycji.

W oczy rzuca się przede wszystkim udoskonalona oprawa graficzna i inny sposób przedstawiania wydarzeń - statyczną kamerę zastąpił widok zza pleców postaci. Główne treści pozostały niezmienione, ale niektóre sceny zmodyfikowano lub rozbudowano.

Zobacz: Resident Evil 2 (Remake) - premiera i najważniejsze informacje

Demo pozwala grać jedynie przez pół godziny, ale gracze znaleźli sposób na obejście ograniczenia. Aby ponownie uruchomić „próbkę”, wystarczy założyć nowe konto na PS4, Xbox One lub platformie Steam (na PC dostępne są też mody znoszące limit).

Pełna wersja Resident Evil 2 Remake zadebiutuje 25 stycznia.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki