Właściciele cyfrowego sklepu Epic Games Store wprowadzili nową opcję zwrotu pieniędzy za dokonane transakcje. Rozwiązanie najwyraźniej wzorowane jest na mechanizmach zastosowanych przez Steam.

Podobnie jak na platformie Valve, użytkownicy mogą zażądać oddania funduszy wydanych na tytuł w ciągu 14 dni od zakupu. Wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, jeśli produkcja nie była uruchomiona przez dłużej niż dwie godziny (dzięki, PC Gamer).

„Jeżeli dokonasz zwrotu gry, otrzymasz z powrotem pieniądze wydane na zakupioną w sklepie Epic Games dodatkową zawartość związaną z tą grą, o ile zawartość ta nie została jeszcze wykorzystana, zmodyfikowana lub przekazana. Twórcy gry będą również mieć możliwość zwrócenia pieniędzy za zakupy dokonane w grze” - wyjaśnia Epic Games w specjalnym FAQ.

the_division_2
The Division 2 to jedna z gier, która porzuciła Steam na rzecz Epic Games Store

Podkreślono, że anulować można też wszystkie złożone zamówienia przedpremierowe. W każdym przypadku sklep przekaże klientowi gotówkę za pomocą tej samej metody, której użyto przy dokonywaniu danej transakcji.

Co ciekawe, Epic Games dopuszcza sytuację, gdy użytkownik zażąda zwrotu za produkcję kupioną po pełnej cenie, a później nabędzie ją ponownie po obniżce. Takiego postępowania studio nie uzna za nadużycie.

Epic Games Store coraz wyraźniej zaznacza swoją pozycję na rynku. Niedawno usługa podpisała długoterminową umowę z Ubisoftem - w efekcie sieciowa strzelanka The Division 2 zniknęła ze Steama i pojawiła się w ofercie platformy twórców Fortnite.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki