Analitycy: Destiny 3 ukaże się w 2020 roku

Decyzja Bungie i Activision korzystna dla serii.

Analitycy z amerykańskiej firmy Cowen & Company w notce rozesłanej inwestorom odnieśli się do zerwania współpracy między Bungie a Activision. Przewidują, że Destiny 3 może zadebiutować w 2020 roku.

Eksperci podkreślają, że od premiery pierwszej i drugiej części serii minęły trzy lata, więc uważają, że tym razem powinno być podobnie. Przypominają też, że początkowo kolejne odsłony cyklu miały ukazywać się co dwa lata (dzięki, GameSpot).

Przedstawiciele Cowen & Company podejrzewają, że opóźnienia w planie wydawniczym mogły być jednym z powodów rozstania Activision i Bungie. Inną przyczyną były zapewne niezadowalające dla firmy przychody z transakcji cyfrowych.

destiny_2_eksperci
Analitycy twierdzą, że rozstanie z Activision okaże się korzystne dla serii Destiny

Zobacz: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

„Uważamy, że decyzja o zerwaniu współpracy jest najprawdopodobniej najlepszą dla przyszłości Destiny, ponieważ dwóch szefów kuchni z rozbieżnymi poglądami tworzyło problemy z rozwojem cyklu i prowadziło serię w ślepe zaułki” - zaznaczają analitycy.

Eksperci twierdzą, że Bungie zapłaciło dotychczasowemu partnerowi za możliwość rozstania, choć podejrzewają, że kwota nie była zbyt wysoka. Dodają, że ruch w krótkoterminowej perspektywie może negatywnie wpłynąć na finanse Activision, ale w przyszłości okaże się korzystny, ponieważ wydawca skupi się na własnych markach, w tym Call of Duty.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami